Swarzędz: Wielka Zbiórka Książek – zostaw niepotrzebne książki innym

Po raz szósty organizowana jest akcja „Wielka Zbiórka Książek” – można zostawić niepotrzebne książki, które potem trafią do Zaczytanych Bibliotek – mieszkańcy gminy Swarzędz będą mogli oddać książki w swarzędzkiej placówce partnerskiej Alior Banku. 

Swarzędzka placówka partnerska Alior Banku bierze udział w ogólnopolskiej Wielkiej Zbiórce Książek. Od 8 września mieszkańcy naszej gminy będą mogli w lokalu banku, mieszczącym się w Swarzędzu przy ul. Rynek 2/3, zostawiać niepotrzebne książki. Placówka jest otwarta od poniedziałku do piątku w godzinach 8.30- 16.30.

Wielka Zbiórka Książek to coroczna kampania społeczna Fundacji Zaczytani.org prowadzona przez miesiąc w całej Polsce, także w gminie Swarzędz. W kraju powstaje ok. 1300 punktów zbiórki książek, do których każdy może przynieść przeczytane przez siebie pozycje. Książki zgromadzone podczas Wielkiej Zbiórki Książek zostaną podzielone na dzieła dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych, a następnie trafią do Zaczytanych Bibliotek. Fundacja Zaczytani.org otwiera je w szpitalach, hospicjach, domach dziecka, domach pomocy, świetlicach wiejskich i środowiskowych.

To już szósta edycja akcji. Podczas ubiegłorocznej Wielkiej Zbiórki Książek udało się zebrać 603 tysiące książek, dzięki którym utworzono 288 Zaczytanych Bibliotek.

Zachęcamy do udziału w akcji.

Aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Swarzędz Wielka Zbiórka Książek

Swarzędz Wielka Zbiórka Książek

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *