Lider Swarzędz nie wykorzystał szansy dogonienia Meblorza

Lider nie wykorzystał szansy dogonienia Meblorza: uległ Polonii II Środa Wielkopolska. Rezerwy lidera trzeciej ligi zagrały w mocnym składzie.

Meblorz w sobotę przegrał z Piastem (w Kobylnicy było 2:0), co wobec remisu w Dzień Niepodległości w meczu Lider-Meblorz (2:2) dawało szanse czarno-czerwonym na dogonienie lokalnego rywala w tabeli. Okazało się jednak, że w niedzielę  Lider trafił na silny skład rywala i zagrał najtrudniejszy w tym sezonie mecz. Co nie znaczy, że nie miał swoich szans. Pierwsza połowa zakończyła się bez bramek. Gospodarze stworzyli sobie kilka sytuacji, ale najdogodniejszą miał Lider. Marzec po pięknym rajdzie znalazł się na środku pola karnego bez obrońców przed sobą, ale piłka poszła nad poprzeczką.

W drugiej części Polonia ruszyła mocno, ale gola Lider stracił z karnego. Bramka na 1:0 była piątą z rzędu straconą przez czarno-czerwonych po strzale z jedenastu metrów. Goli z akcji w dwóch poprzednich meczach swarzędzanie nie stracili. Tym razem jednak bramki z gry też padły. Tak jak szybko zespół ze Środy podwyższył na 2:0, tak jeszcze szybciej odpowiedział Stępniak przepięknym uderzeniem z narożnika pola karnego w okienko średzkiej bramki. Nie brakowało szans na doprowadzenie do remisu, brakowało za to zimnej krwi i precyzji. W końcówce nieszczęśliwa przebitka dała Polonii sytuację sam na sam i Raczek nie miał szans. Po dobrym, szybkim spotkaniu Lider musiał uznać wyższość rywali, ale wciąż utrzymuje trzecie miejsce.

Liga okręgowa: Polonia II Środa Wlkp. – Lider Swarzędz 3:1 (0:0) Bramki: 1:0 Górzyński (55’ z karnego) 2:0 Żegleń (60’) 2:1 Stępniak (62’) 3:1 Chraplak (85’) Lider: Raczek, Korcz, Zaborniak, Górczewski, Jędraszyk, Marzec, J. Maćkowiak (Książkiewicz), Rybarczyk, Maciejewski, Stępniak, Jakubek oraz Strugalski, Ciesielski, H. Maćkowiak, Schneider; trener Maciej Rybicki

Ostatni tydzień najbardziej ucieszył Piasta, bo odskoczył groźnym sąsiadom zza miedzy. Rośnie jego zapas punktów w tabeli, bo w tej kolejce spośród drużyn czołówki wygrała jeszcze tylko właśnie Polonia II. Górna część tabeli wielkopolskiej ligi okręgowej, grupa 2:

  1. Piast Kobylnica            14 42 55:6
  2. Meblorz Swarzędz       15 37 57:19
  3. Lider Swarzędz            14 34 46:15
  4. Avia Kamionki              15 32 47:17
  5. Polonia II Środa Wlkp. 14 29 26:19
  6. Płomień Nekla             15 28 34:27

W sobotę w meczu kolejki Lider podejmie zespół Płomienia Nekla. Mecz na Stadionie Miejskim o g. 14.

Adam Górczewski

Lider nie wykorzystał szansy dogonienia MeblorzaLider nie wykorzystał szansy dogonienia Meblorza. Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *