Znowu wzrost zakażeń, jest 5 ofiara COVID-19 w gminie Swarzędz

Dane udostępnione przez Sanepid pokazują, że znowu mamy wzrost liczby zakażeń w gminie Swarzędz, a ponadto jest 5 ofiara w związku z koronawirusem wśród mieszkańców gminy.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu udostępniła dane aktualne na dzień 14 listopada 2020 r. Zgodnie z nimi mamy ponowny wzrost liczby zakażeń COVID-19 w gminie Swarzędz – jest ich teraz 1078, co więcej jest też 5 ofiara. Dane zostały opublikowane w poniedziałek 16 listopada. Pokazują one ponadto, że od początku pandemii z koronawirusem zmagało się już 1175 mieszkańców gminy. 14 osób przebywa teraz w szpitalu. 92 osoby nie wykazują obecności patogenu, po jego wcześniejszym zdiagnozowaniu.

Powiat poznański

W oparciu o wyżej wskazane dane można można stwierdzić, że z koronawirusem obecnie zmaga się 8349 mieszkańców powiatu poznańskiego. Do tej pory zarażonych było już 9061 mieszkańców gmin wokół Poznania. 114 osób jest hospitalizowanych, 665 to tak zwani ozdrowieńcy. 47 osób niestety zmarło.

wzrost zakażeń ofiara Swarzędz

Cały czas to w gminie Swarzędz jest najwięcej zarażeń spośród gmin powiatu poznańskiego. Tylko u nas ta liczba przekracza tysiąc. Dalej są gminy Dopiewo (763 przypadki) i Komorniki (710 aktywnych przypadków).

Poznań

Według tych danych w stolicy regionu liczba aktywnych przypadków wzrosła do 11628. Łączna liczba wszystkich zakażeń w Poznaniu to 12800. 208 poznaniaków przebywa na leczeniu w szpitalu. 1052 mieszkańców stolicy regionu to ozdrowieńcy. Zmarło 120 poznaniaków w związku z zakażeniem COVID-19.

Nowsze dane – więcej przypadków

Nowsze dane w oparciu o informacje z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu prezentuje Wielkopolski Urząd Wojewódzki. Zgodnie z nimi liczba aktywnych przypadków zarówno w powiecie poznańskim, jak i w Poznaniu, jest wyższa. W powiecie mamy więc 9290 aktywnych przypadków, a w Poznaniu 11880.

wzrost zakażeń ofiara Swarzędz

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

 

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *