Posprzątali lasy gminy Swarzędz: kilkadziesiąt worków pełnych śmieci

Członkowie i sympatycy swarzędzkiej Platformy Obywatelskiej wraz z uczniami, rodzicami i nauczycielami posprzątali lasy gminy Swarzędz. Efekt kilku godzin pracy to kilkadziesiąt worków pełnych śmieci. 

W sobotę 9 kwietnia po raz kolejny radni Klubu Koalicja Obywatelska w Radzie Miejskiej Swarzędza wraz z członkami i sympatykami swarzędzkiej Platformy Obywatelskiej zorganizowali sprzątanie swarzędzkich lasów, tym razem w rejonie Nowej Wsi i Zalasewa. Do akcji zaproszono nauczycieli, rodziców oraz uczniów z pobliskich szkół podstawowych: Szkoły Podstawowej nr 5 w Swarzędzu, Szkoły Podstawowej nr 1 w Zalasewie oraz Szkoły Podstawowej nr 2 w Zalasewie. Grupa ponad 60 osób zebrała w ciągu kilku godzin kilkadziesiąt worków pełnych śmieci, wśród nich wiele butelek szklanych oraz plastikowych a nawet elementy mebli.

„Cały czas zaskakuje jak dużo śmieci niestety bezmyślni ludzie wywożą lub zostawiają w lasach, ale na szczęście było tego nieco mniej niż w roku ubiegłym” mówi Wojciech Kmieciak, Przewodniczący Klubu Radnych Koalicja Obywatelska w Radzie Miejskiej Swarzędza. I dodaje „Dziękujemy również Wydziałowi Ochrony Środowiska oraz Zakładowi Gospodarki Komunalnej za worki, rękawiczki i późniejszy odbiór odpadów”.

Po sprzątaniu radni zaprosili uczestników na słodką niespodziankę do budynku Szkoły Podstawowej nr 5.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Posprzątali lasy gminy Swarzędz
Posprzątali lasy gminy Swarzędz: kilkadziesiąt worków pełnych śmieci

Posprzątali lasy gminy Swarzędz

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

One thought on “Posprzątali lasy gminy Swarzędz: kilkadziesiąt worków pełnych śmieci

  • 14 kwietnia 2022 at 13:58
    Permalink

    no tyle sie marnuje, ludzie wywalają te śmieci gdzie się da, a lasy zabrudzone. Dodatkowo dużo ludzi wywala żywność. Zwierzęta to potem wyjadają ze śmietników.

    Dodatkowo wspomnimy o witaminach, jakie w dużej ilości również mogą nie działać korzystnie. Zioła oraz przyprawy, jakie na co dzień chętnie

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *