Napad z bronią i kradzież złota: policjanci ze Swarzędza złapali sprawcę

Policjanci z Komisariatu Policji w Swarzędzu zatrzymali podejrzanego mężczyznę o napad z bronią w ręku i kradzież złota, która miała miejsce pod koniec lipca 2022 r.

Swarzędzcy policjanci zajmowali się sprawą, którą zgłosił pokrzywdzony obywatel Bułgarii. Złożył on zawiadomienie o kradzieży i napadzie, podczas którego stracił większą ilość złotej biżuterii o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Pokrzywdzony poinformował policjantów, że planował sprzedać drogocenne przedmioty.

Z tego też względu właściciel złota postanowił skorzystać z pomocy znajomego, który oferował, że wesprze Bułgara w przeprowadzeniu transakcji. Pokrzywdzony znał tę osobę jedynie jako Waldemara. Ów Waldemar skontaktował się z posiadaczem cennych przedmiotów mówiąc, że znalazł zainteresowanego kupca. Wraz z jeszcze innym mężczyzną przyjechał po pokrzywdzonego do domu, a następnie odwiedzili kilka miejsc, by ostatecznie zatrzymać się na parkingu przy autostradzie A2 (MOP Krzyżowniki), gdzie miał oczekiwać zainteresowany kupiec. Spotkanie miało się odbyć w jednym z parkingowych budynków. Po wejściu okazało się, że jednak żaden handlarz na nikogo nie czekał. Natomiast Waldemar wyciągnął pistolet i grożąc nim zmusił obywatela Bułgarii do oddania wszystkich drogocennych przedmiotów. Następnie uciekł białym Mercedesem Vito.

Swarzędzcy funkcjonariusze policji dokonali oględzin miejsca i zabezpieczyli nagrania z kamer. Sprawdzili również wszystkie miejsca, do których mężczyźni udali się przed napadem. W oparciu o zebrane informacje udało się ustalić tożsamość Waldemara. Sprawca pochodzi z Mogilna w woj. kujawsko-pomorskim, w którym prowadził sklep z tytoniem.

Policjanci tuż po północy zatrzymali poszukiwanego w Mogilnie. W trakcie przeszukania mieszkania Waldemara K. oraz jego sklepu funkcjonariusze znaleźli kilka tysięcy złotych w gotówce oraz pistolet z amunicją. Udało się także znaleźć złoto – zostało ono przetopione i znajdowało się u pasera.

W oparciu o zgromadzone przez swarzędzkich policjantów materiały dowodowe Waldemarowi K. postawiono zarzuty napadu z bronią i rabunku. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi nawet do 15 lat więzienia. Ponadto był on wcześniej notowany za przestępstwa o charakterze kryminalnym. Na wniosek prokuratury podejrzany trafił do tymczasowego aresztu.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Napad z bronią i kradzież złota
Napad z bronią i kradzież złota: policjanci ze Swarzędza złapali sprawcę. Fot. ilustracyjna.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *