Prezesi japońskiej szkoły matematyki mentalnej odwiedzają Swarzędz

W listopadzie Polskę odwiedzają prezesi japońskiej szkoły matematyki mentalnej ISHIDO-SHIKI. 19 listopada zawitają do Swarzędza.

Arytmetyka mentalna to azjatycka technika bardzo szybkiego liczenia, która polega na intensywnej stymulacji prawej półkuli mózgu odpowiedzialnej za obszary kreatywne, czyli zupełnie inaczej niż w przypadku standardowych metod nauki liczenia stosowanych w Europie. Metoda Ishido-Shiki prowadzi do tego, że uczniowie osiągają wręcz genialne umiejętności arytmetyczne.

Gościmy w Polsce prezes grupy Ishido-Shiki panią NUMATA KIYOMI, jej asystentkę panią Yuki NakataniI oraz nauczycieli jednej ze szkół arytmetyki mentalnej w Japonii. Celem ich wizyty jest odwiedzenie polskich placówek, w których nauczana jest ta dyscyplina. Goście najpierw odwiedzą Łódź i Aleksandrów Łódzki (16 listopada), następnie udadzą się do Ozorkowa (17 listopada), Bydgoszczy i Włocławka (18 listopada), Swarzędza (19 listopada), a wycieczkę zakończą w Krakowie (20 listopada).

Co więcej, w trakcie spotkania polscy trenerzy arytmetyki mentalnej podejdą do kolejnych egzaminów, zdobywając kwalifikacje międzynarodowe. Spotkania z wyjątkowymi gośćmi będą otwarte dla chętnych, a młodzież będzie mogła wziąć udział w bezpłatnych warsztatach. Japończycy zaprezentują także swoje wybitne umiejętności arytmetyczne.

Jesteśmy niezwykle szczęśliwi, że mogliśmy zaprosić tak wyjątkowych gości do Polski. Jako założycielka Superminds Academy zauważam coraz większe zainteresowanie matematyką mentalną wśród dzieci. Metoda ta zyskuje na popularności przede wszystkim z uwagi na to, że w przeciwieństwie do tradycyjnej nauki liczenia, tutaj podejście jest zupełnie inne. Wiele osób, które ma problemy z uczeniem się, takie jak dyskalkulia czy dysleksja, w arytmetyce mentalnej świetnie się odnajduje – zauważa Anetta Grzanek, pedagog i metodyk, właścicielka Superminds Academy.

Arytmetyka mentalna metodą Ishido-shiki pojawiła się w Europie w 2018 roku a pierwszym krajem, który ją wprowadził była Polska. Obecnie mamy czterech Europejczyków na najwyższym poziomie kompetencji arytmetycznych, czyli KYU3, w tym 2 Polaków – są to Anetta Grzanek i Karol Sieńkowski.

Wszystkie informacje dotyczące wydarzeń otwartych znajdują się na stronie organizatora wydarzenia, czyli https://www.supermindsacademy.com/.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Prezesi japońskiej szkoły matematyki
Prezesi japońskiej szkoły matematyki mentalnej odwiedzają Swarzędz

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *