Festyn Rodzinny w Janikowie – duża frekwencja i sporo zabawy

Festyn rodzinny „Dzień Latawca” w Janikowie odbył się w sobotę 13 sierpnia 2022. Była to pierwsza impreza, podczas której sołectwa Janikowo Górne i Dolne pochwaliły się nowym logotypem i hasłem: „Wleć do nas na chwilę”.

Festyn rodzinny „Dzień Latawca” był współorganizowany przez dwa sołectwa – Janikowo Górne i Janikowo Dolne z sołtysami Norbertem Zgrabczyńskim i Marcelą Kaczorowską na czele. W przygotowaniu imprezy brały również udział rodziny sołtysów oraz członkowie rad sołeckich. Środki, dzięki którym mieszkańcy mogli się bawić na festynie pochodziły z funduszu sołeckiego Janikowa Górnego. Natomiast Janikowo Dolne udostępniło miejsce do wspólnej zabawy. Jak podkreśla sołtys Norbert Zgrabczyński: Był to pierwszy festyn, podczas którego sołectwa mogły się pochwalić nowym logotypem i hasłem: „Wleć do nas na chwilę”.

Wszystkich uradowała spora liczba gości wydarzenia, ale pomimo tego dla nikogo nie zabrakło poczęstunku. Uczestnicy mogli bezpłatnie skosztować potraw z grilla, pysznych ciast, była kawa i herbata oraz zimne napoje. Za katering odpowiadał Next Resto Bar Września. Wszystkim też bardzo smakowały lody włoskie, gofry i przepyszna wata cukrowa serwowane przez swarzędzkie Bubble Waffle u Leny.

Zabawę prowadził DJ -Konferansjer Maciej Pawlak, a animacje Magic Events Marta Pauter. Uczestnicy wydarzenia mogli otrzymać smyczki i prezenty, w które zaopatrzył sołectwa Bodo Professional Swarzędz, sklep z odzieżą sportową.

Nie nudziły się też dzieci – były animacje, dmuchane place zabaw. Można było spróbować zrobić potężne bańki mydlane, a nawet wrócić z nowym tatuażem (ale takim nie na stałe).

Ważnym elementem festynu było majsterkowanie. Chętni uczestnicy mogli spróbować zbudować skrzynkę lub samemu zrobić biżuterię. Można też było skonstruować nawiązujący do tematu festynu i hasła sołectw latawiec.

W imprezie udział wzięli również strażacy z OSP Kobylnica. Pokazali oni jak należy wykonywać pierwszą pomoc przedmedyczną, a także przeprowadzili konkurs strzelania wodą do celu.

Sporo frajdy mieli również poszukiwacze skarbów. Chętni mogli skorzystać z wykrywacza metalu i poszukać skarbów. Były nimi zakopane wcześniej w piasku bransoletki, kolczyki, wisiorki i naszyjniki. Konkurs ten cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Zdobywcy pierwszych trzech miejsc otrzymali nagrody i puchary. A że porządny festyn nie mógłby się odbyć bez losowania nagród, posiadacze szczęśliwych losów wrócili do domu ze zdobyczami.

Wśród licznych gości, którzy wzięli udział w imprezie, byli między innymi: radny Włodzimierz Buczyński, ksiądz z kobylnickiej parafii Wojciech Muller, sołtys Karłowic Kamila Górecka, Mariusz Wyskiel członek rady sołectwa Kobylnica oraz były radny Swarzędza i były sołtys Janikowo Górnego Ryszard Wiczyński.

Festyn rodzinny „Dzień Latawca” w Janikowie okazał się świetną imprezą, która bardzo wielu mieszkańcom się niesamowicie spodobała, co wyrażali dziękując organizatorom za fantastycznie spędzony czas i perfekcyjne przygotowanie. Kolejna edycja festynu odbędzie się w następnym roku, prawdopodobne na terenie sołectwa Janikowa Górnego, na który organizatorzy już serdecznie zapraszają.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Festyn Rodzinny w Janikowie

Festyn Rodzinny w Janikowie

Festyn Rodzinny w Janikowie

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *