Budżet Obywatelski Swarzędza na rok 2024 – 1,5 mln zł na projekty

Już niebawem wystartuje kolejny Budżet Obywatelski Swarzędza – na projekty realizowane w 2024 roku mamy do podziału 1,5 mln zł.

Budżet partycypacyjny gminy Swarzędz na rok 2024 to już jego dziewiąta edycja. Na realizację projektów mamy do dyspozycji kwotę 1,5 mln złotych. Środki będziemy mogli zagospodarować poprzez zgłoszenie i wybranie określonych projektów. Już niebawem, od 1 maja ruszy etap, w którym będziemy mogli złożyć propozycję działań, na które chcielibyśmy pozyskać finansowanie.

Projekty będzie można składać w trzech kategoriach i też w tych trzech kategoriach projekty zostaną poddane głosowaniu. Projekt główny może opiewać na 1 mln zł. Taka kwota budżetu partycypacyjnego została przeznaczona na realizację największych pomysłów, odnoszących się często do znacznej liczby mieszkańców naszej gminy. Drugą kategorie stanowią projekty lokalne. Ich suma nie może przekroczyć 300 tys. zł, a pojedynczy projekt nie może być bardziej kosztowny niż 100 tys. zł. Trzecią kategorią są projekty dodatkowe. Tutaj łączna kwota realizowanych zadań nie może przekroczyć 200 tys. zł, z tym że pojedynczy projekt nie powinien być droższy niż 50 tys. zł.

Szczegóły oraz regulamin Budżetu Obywatelskiego można znaleźć w uchwale Rady Miejskiej w Swarzędzu (dostępnej pod tym linkiem).

Swoje projekty będziemy mogli zgłaszać poprzez stronę https://swarzedz.budzet-obywatelski.org. Na tej samej stronie będziemy w późniejszym czasie mogli oddać głosy na wybrane projekty.

Budżet Obywatelski Swarzędza na rok 2024 – harmonogram

  • 1 – 31 maja 2023 r. – zgłaszanie propozycji projektów wnioskowanych do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego gminy Swarzędz,
  • 1 do 30 czerwca 2023 r. – weryfikacja złożonych propozycji przez Komisję odpowiedzialną za przeprowadzenie konsultacji,
  • 21 lipca do 10 września 2023 r. – głosowanie,
  • Od 1 października 2023 r. – ogłoszenie wyników.

Serdecznie zachęcamy do udziału w budżecie partycypacyjnym. Jest to niezwykła okazja, dzięki której to my sami możemy zdecydować na co powinny zostać skierowane publiczne środki.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Budżet Obywatelski Swarzędza
Budżet Obywatelski Swarzędza na rok 2024 – 1,5 mln zł na projekty. Grafika: UMiG.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *