Koniec sezonu swarzędzkich klubów piłkarskich

To już koniec sezonu swarzędzkich klubów: jak poinformował Wielkopolski Związek Piłki Nożnej, sezon 2019/2020 został zakończony.

Decyzja dotyczy rozgrywek na szczeblu IV ligi i niższych. Oznacza to, że swarzędzkie kluby piłkarskie są zmuszone zakończyć sezon. Zachowano zasady dotyczące awansów, nie będzie natomiast spadków do niższych lig. Informację można przeczytać na stronach WZPN (link tutaj).

Taka decyzja najbardziej bolesna może się okazać dla Unii Swarzędz. „Duma Swarzędza” znajdowała się na drugim miejcu w tabeli IV ligi, zachowując realne szanse na awans do III klasy rozgrywkowej. Poniżej znajduje się tabela z ostateczną klasyfikacją (pochodzi z serwisu 90minut.pl).

koniec sezonu swarzędzkich klubów

Swarzędzkie (gminne) kluby grające w Klasie Okręgowej, czyli Piast Kobylnica, Meblorz Swarzędz i Lider Swarzędz zajmują kolejno miejsca: 3, 7 i 8. Szczegóły w tabeli.

koniec sezonu swarzędzkich klubów

Natomiast Antares Zalasewo, występujący w Klasie A, kończy sezon na 12 miejscu (zobacz tabelę poniżej).

koniec sezonu swarzędzkich klubów

Na pewno nie taki koniec sezonu swarzędzkich klubów nam się marzył. Jednak jest to rozwiązanie stosowane w całym kraju. Decyzja co do rozgrywek III ligi ma zapaść 12 maja.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *