Weekend pełen atrakcji w Swarzędzu i w okolicy – sprawdź się dzieje!

Znów będzie co robić w najbliższych dniach w Swarzędzu, gdyż przed nami kolejny weekend pełen atrakcji. Sprawdzamy co się dzieje w Swarzędzu i w okolicy.

Sobota – Dożynki Gminne w Rabowicach

Bez wątpienia najważniejszym wydarzeniem weekendu będą Dożynki Gminne w Rabowicach. W sobotę, 27 sierpnia, na terenie przy świetlicy wiejskiej w Rabowicach, już od godziny 15:20 zaczną się tradycyjne uroczystości związane z dożynkami, w tym korowód i Msza Święta. Start części muzyczno-artystycznej przywidziany jest na godzinę 17:30. Niestety, z powodów zdrowotnych podczas Dożynek nie wystąpi satyryk i komik Tadeusz Drozda. Zamiast niego wystąpi Gabi Gold! To czeska piosenkarka znana ze wspólnych występów z Tadeuszem Drozdą, gdzie śpiewała i wspólnie z nim prowadziła wywiady w programie „Herbatka u Tadka”. Więcej na temat Dożynek i programu można przeczytać TUTAJ.

Warto wiedzieć, że dojazd na dożynki i powrót z imprezy liniami Swarzędzka Komunikacja Autobusowa będzie bezpłatny w strefie I (od godz. 14:00). Ponadto w dniu Dożynek będą dodatkowe kursy linii 498:

  • Odjazdy z węzła PKP w Swarzędzu w kierunku Rabowic, godziny: 14:50 i 23:18
  • Odjazdy z przystanku przy świetlicy w Rabowicach w kierunku Swarzędza (kurs przez Kruszewnię), godziny: 15:03 i 23:31

Dla zmotoryzowanych przygotowano specjalne parkingi. Mapkę udostępnił Ośrodek Kultury w Swarzędzu – kliknij, by zobaczyć.

Niedziela – Bieg i Zlot Klasyków

Niedzielne przedpołudnie upłynie pod znakiem sportowych zmagań. 28 sierpnia ze swarzędzkiego Rynku wystartuje Bieg 10 km Szpot Swarzędz. Będą to w zasadzie dwie imprezy: Bieg Rodzinny (start o godz. 10:00) i Bieg Główny (start o godz. 11:00). Organizatorzy wszystkim przyjezdnym sugerują skorzystanie z jednego z następujących bezpłatnych i niestrzeżonych parkingów: Polana przy ulicy Strzeleckiej – parking główny, ul. Św. Marcina (przy kościele), ul. Zamkowa (przy targowisku). O biegu pisaliśmy już wcześniej (zobacz tutaj).

Również w niedzielę, 28 sierpnia, w Gowarzewie, odbędzie się drugi Zlot Klasyków PRL-u. To propozycja wręcz obowiązkowa dla miłośników klasycznej motoryzacji. Początek imprezy zaplanowany jest na godzinę 10:00. Wydarzenie zorganizowane zostanie na boisku przy strażnicy OSP w Gowarzewie (ul. Swarzędzka 14). Więcej na temat Zlotu Klasyków można przeczytać pod tym linkiem.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Weekend pełen atrakcji w Swarzędzu
Weekend pełen atrakcji w Swarzędzu i w okolicy – sprawdź się dzieje!

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *