Dożynki Gminne 2022 w Rabowicach – co nas czeka w sobotę 27 sierpnia?

Tegoroczne Dożynki Gminne odbędą się w sobotę, 27 sierpnia 2022 na terenie przy świetlicy wiejskiej w Rabowicach. Na uczestników czeka sporo atrakcji.

Uroczystości dożynkowe rozpoczną się o godzinie 15:20 wejściem uroczystego korowodu i Mszą Świętą. Później, o godzinie 16:20 Zespół Poligrodzianie zaprezentuje obrzęd dożynkowy, na który złożą się między innymi zwyczaje powrozowe, ośpiewanie i otańczenie chleba, dzielenie chleba, czy sypanie ziarnem.

Jako pierwsza na scenie – o godz. 17:30 – wystąpi Swarzędzka Orkiestra Dęta, która zagra największe przeboje światowej muzyki rozrywkowej. O godz. 18:15 przed publicznością wystąpi dobrze znana swarzędzanom „Olszyna”. Tę część tegorocznych Dożynek Gminnych zakończy występ Chóru Vivace Canto.

O godz. 19:15 rozpocznie się stand-up Tadeusza Drozdy, znanego szerokiej publiczności prowadzącego i twórcy popularnych programów telewizyjnych.

Główna gwiazda tegorocznych Dożynek – zespół Shantel – wystąpi o godzinie 20:150. To polska grupa muzyczna z gatunku disco-dance. Ich pierwszym hitem okazał się spontanicznie napisany utwór pod tytułem „A Ty daj”. Debiutanckie single przyniosły zespołowi dużo możliwości i otworzyły drzwi w branży muzycznej. Natomiast o godz. 21:00 usłyszymy koncert Piotra Garwolińskiego.

Zobacz największy przebój Shantel w serwisie YouTube:

O godz. 22:00 wystartuje zabawa taneczna, którą poprowadzi DJ ZET.

To jednak niejedyne atrakcje Dożynek. Każdy będzie mógł postrzelać na Strzelnicy Kurkowego Bractwa Strzeleckiego i wziąć udział w konkursie. Dzieci będą mogły wybawić się na dmuchanym placu zabaw.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Dożynki Gminne 2022 w Rabowicach
Dożynki Gminne 2022 w Rabowicach – co nas czeka w sobotę 27 sierpnia?

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *