Bieg 10 km Szpot Swarzędz: pobiegniemy 28 sierpnia, ruszyły zapisy

Już dziewiąty raz odbędzie się Bieg 10 km Szpot Swarzędz, a wraz z nim po raz drugi Bieg Rodzinny. Impreza odbędzie się 28 sierpnia, a już dzisiaj można się zapisywać. 

Jest to powrót imprezy biegowej do Swarzędza po przerwie wynikającej z pandemii. Bieg 10 km Szpot Swarzędz w ciągu poprzednich edycji zaskarbił sobie rzeszę sympatyków. Niestety ostatnia impreza obyła się w 2019 roku. Część osób zapisywała się jeszcze na bieg w 2020 roku, który jednak nie doszedł do skutku. Organizatorzy jednak zapewniają, że osoby które były zapisane na edycję 2020 w najbliższych dniach otrzymają na adres e-mail, voucher uprawniający do zapisów na aktualną edycję.

Jak wskazują organizatorzy wybór terminu biegu nie był sprawą prostą: „Każdy Organizator dużej imprezy biegowej musi brać pod uwagę wiele czynników. Tak też jest w naszym przypadku. Chodzi bowiem nie tylko o brak kolizji z innymi imprezami w Wielkopolsce, ale także porządne zabezpieczenie przez służby mundurowe.
Z tych powodów zdecydowaliśmy o organizacji 9.Biegu 10 km Szpot Swarzędz oraz 2.Biegu Rodzinnego w niedzielę 28 sierpnia 2022 roku. To ostatni weekend wakacji letnich, a zatem wielu z nas powróci już po wakacyjnych wyjazdach do domu. Kolejny atut tego terminu, to dwa tygodnie przed 45 Biegiem Lechitów, czyli z jednej strony znakomite przetarcie przed dystansem półmaratonu… a z drugiej strony drobny ukłon w stronę Organizatorów tej zaprzyjaźnionej z nami imprezy.”

Zapisywać się można pod tym adresem. Koszt 49 zł. Na tę chwilę pozostało jeszcze przeszło 800 miejsc. 

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Bieg 10 km Szpot Swarzędz

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *