10 hektarów w Paczkowie – Panattoni wybuduje park logistyczny

Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, wybuduje park logistyczny w Paczkowie o powierzchni 10 hektarów.

Panattoni Park Poznań East Gate powstanie na działce o powierzchni 10 hektarów, a jego budowa rozpocznie się w drugim kwartale 2021 r. Będzie składał się z jednej hali o powierzchni 45 100 m², w której obsługiwane będą procesy magazynowe i produkcyjne. Obiekt ma spełniać wysokie wymagania środowiskowe – będzie certyfikowany w systemie BREEAM na poziomie Very Good. Budynek zostanie wyposażony m.in. w systemy ograniczające zbędne zużycie energii i wody, a dzięki zwiększonej izolacji ścian i dachu przyczyni się do mniejszej emisji CO2.

Panattoni Park Poznań East Gate będzie pierwszą inwestycją dewelopera bezpośrednio na wschód od Poznania. Duże zainteresowanie najemców powierzchniami magazynowymi w tym rejonie związane jest ze strategicznym położeniem geograficznym (między Berlinem a Warszawą), dogodną infrastrukturą komunikacyjną, potencjałem ekonomicznym Wielkopolski oraz dopływem wykwalifikowanych pracowników.

Panattoni Europe jest deweloperem powierzchni przemysłowych. Od początku swojej działalności w 2005 roku, zrealizował w Polsce projekty o łącznej powierzchni ponad 8 milionów metrów kwadratowych. W 2006 roku firma ustanowiła rekord w branży na wynajem powierzchni magazynowej – było nim 52 000 m² dla H&M w Panattoni Park Poznań I. W kolejnych latach Panattoni budował własne parki w okolicach Poznania, Bielsko-Białej, Teresina, a także Wrocławia. W 2008 roku deweloper podpisał umową najmu na budowę 56 000 m² dla Leroy Merlin w Panattoni Park Stryków, a w 2014 roku umowę najmu na budowę 246 000 m² dla firmy Amazon w dwóch lokalizacjach – okolicach Poznania i Wrocławia.

O szczegółach planowanej inwestycji można przeczytać TUTAJ

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

 

10 hektarów Panattoni Paczkowie
Panattoni wybuduje park logistyczny w Paczkowie o powierzchni 10 hektarów.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *