Uczniowie z SP 5 w Swarzędzu laureatami w turnieju programistycznym!

Aż dwie drużyny na podium – uczniowie z SP nr 5 w Swarzędzu są laureatami w II Poznańskim Turnieju Programistycznym dla najlepszych programistów ze szkół podstawowych w Poznaniu i w powiecie poznańskim.

Młodzi programiści ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. profesora Adama Wodziczko w Swarzędzu zajęli pierwsze i drugie miejsca. II Poznański Turniej Programistyczny był organizowanym przez Zespół Szkół Ekonomicznych im. S. Staszica w Poznaniu. Uczestnicy musieli zmierzyć się z naprawdę trudnymi zadaniami. Dotyczyły one między innymi komunikacji drona z łazikiem marsjańskim! Konieczne było też zaprezentowanie swoich prac pozostałym uczniom, nauczycielom oraz przede wszystkim jury.

Prace były oceniane przez nauczycieli przedmiotów zawodowych w zawodzie technik programista z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. S. Staszica w Poznaniu oraz przez Marka Lewandowskiego z firmy  Capgemini Polska.
W skład zwycięskiego zespołu wchodziły: Maja Jaworska i Zuzanna Zawada. Natomiast zespół z drugiego miejsca złożony był z: Adama Stachowicza, Ignacego Nagórskiego i Witolda Klupsia.
Zdolnym uczennicom i uczniom serdecznie gratulujemy wiedzy i pasji i życzymy dalszego rozwoju! Koniecznie też należy pogratulować nauczycielom świetnego przygotowania uczniów do Turnieju – co niniejszym czynimy!

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ

Uczniowie z SP 5 w Swarzędzu
Uczniowie z SP 5 w Swarzędzu laureatami w turnieju programistycznym

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *