Brydż w Swarzędzu staje się coraz bardziej popularny – dołącza SP nr 3

Do szkół promujących grę w brydża sportowego w ramach zajęć pozalekcyjnych dołączyła Szkoła Podstawowa nr 3 im Polskich Noblistów w Swarzędzu – brydż staje się coraz bardziej popularny.

Wszystko za sprawą Olgierda Rodziewicza-Bielewicza, który dołączył do kadry pedagogicznej jako nauczyciel geografii. Jednocześnie to dobrze znany w środowisku poznańskim arcymistrz brydżowy, czynny zawodnik drużyny pierwszoligowej Taurus PAB, instruktor II klasy i sędzia klubowy. Dorosłym adeptom brydża jest też znany jako organizator „czwartków brydżowych” w Para Dice w Poznaniu oraz nieugięty komentator działań Wielkopolskiego Związku Brydża Sportowego.

Zajęcia w „Trójce” odbywają się we wtorki o godzinie 16.00. W wakacje planujemy wspólne zajęcia oraz intensywny płatny kurs dla wszystkich chętnych dorosłych i dzieci, jeśli uzbiera się 12 osobowa grupa. Zgłoszenia na kurs przyjmujemy na adres mailowy ela.paluczek@gmail.com

W czasie majówki trwa 62. Poznański Kongres Brydżowy, w którym nasi uczniowie reprezentują Gminę Swarzędz w turniejach dla amatorów i zbierają doświadczenia przed kolejnymi wyzwaniem – Mistrzostwami Polski Młodzieży Szkolnej, które odbędą się w Skaryszewie pod Radomiem w czerwcu tego roku.

Elżbieta i Ryszard Paluczkowie

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Brydż w Swarzędzu staje się coraz bardziej popularny
Brydż w Swarzędzu staje się coraz bardziej popularny – dołącza SP nr 3

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *