Józefinki już w niedzielę – piknik stolarski i inne atrakcje od godziny 15:00

W niedzielę, 30 kwietnia 2023 roku, przy Scenie nad Jeziorem w Swarzędzu odbędą się Józefinki. Impreza jest adresowana do wszystkich pokoleń, a jej organizatorem jest Ośrodek Kultury w Swarzędzu.

Podczas Józefinek zaplanowano wiele ciekawych wydarzeń. Przy pływalni Wodny Raj będzie można wziąć udział w licznych pokazach, konkursach i warsztatach na pikniku stolarskim. Leśny stolarz pokaże sposoby obróbki drewna zgodnie z jego naturą, pięknem i właściwościami. Ponadto będzie można dowiedzieć się, jak odnowić stare lub zniszczone meble i wykonać intarsję. Swoje stoisko zaprezentuje także Cech Stolarzy Swarzędzkich, który pokaże młodzieży, że stolarz to zawód z przyszłością.

Zgodnie z tradycją, podczas Józefinek po raz 11. wybrani zostaną Józefa i Józef Roku.

Dla najmłodszych uczestników imprezy przygotowana zostanie Kraina Zabawy – dzieci będą  mogły poszaleć na dmuchańcach, karuzeli, trampolinie i zjeżdżalni.

Nie zabraknie również ciekawych występów artystycznych. Na scenie wystąpią swarzędzkie zespoły: „Olszyna”, Chór Męski Akord, Swarzędzka Orkiestra Dętą oraz Sekcja Wokalna Ośrodka Kultury, a Mali Poligrodzianie w pokazie „U cieśli Macieja” zaprezentują wiązankę tańców nawiązujących do tradycji stolarskiej.

Piknik zakończy występ zespołu Varius Manx & Kasia Stankiewicz. Na koncercie artyści zagrają swoje największe przeboje: „Zamigotał świat”, „Ruchome piaski”, „Orła Cień”, „Piosenka księżycowa”, „Pocałuj noc”, „Zanim zrozumiesz”.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Józefinki już w niedzielę
Józefinki już w niedzielę – piknik stolarski i inne atrakcje od godziny 15:00

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *