Nowy kolejowy rozkład jazdy – zmiany od niedzieli 10 grudnia

Uruchomionych zostanie 15 par pociągów w ramach aglomeracji poznańskiej – nowy kolejowy rozkład jazdy wchodzi w życie od niedzieli 10 grudnia 2023 r. 

W piątek, 1 grudnia na Dworcu Letnim w Poznaniu odbyła się konferencja prasowa Kolei Wielkopolskich, podczas której zaprezentowano najważniejsze zmiany w nowym rozkładzie jazdy pociągów, który wchodzi w życie od 10 grudnia.

Wśród zaproszonych gości był Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego – Wojciech Jankowiak, który zadeklarował uruchomienie dodatkowych połączeń na trasach Poznańskiej Kolei Metropolitalnej. Wraz z nowym rozkładem jazdy pojawia się więcej pociągów na trasach do i z Poznania. Na wszystkich liniach Kolei Wielkopolskich ruszy 15 dodatkowych par pociągów.

W godzinach szczytu komunikacyjnego konieczne jest zagęszczenie siatki połączeń. 15 dodatkowych pociągów, jakie będą uruchomione od 10 grudnia, będzie stanowiło dodatkową alternatywę dla Wielkopolan – mówi Wojciech Jankowiak, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego – Zwiększamy liczbę kursów, co nie oznacza, że mamy więcej pojazdów. To po prostu efekt optymalizacji wykorzystania taboru – dodał.

Na krótkich dystansach dojdą zatem nowe, dodatkowe pociągi – do Opalenicy dwie pary w ciągu doby, do Szamotuł dwie pary, do Obornik, Pobiedzisk i Kostrzyna – po trzy, a do Środy Wlkp., Czempinia i Kościana – po jednej.

Samorząd Województwa Wielkopolskiego  przeznaczy większe środki na transport kolejowy. Ze środków marszałkowskich w nadchodzącym roku budżet na kolej ma wynieść 350 mln złotych.

PKM 1 – Tutaj można pobrać rozkład jazdy na trasie Poznań-Gniezno-Mogilno obowiązujący od 10 grudnia 2023 r.

PKM 2 – Rozkład jazdy na trasie Poznań-Września-Konin-Kłodawa-Kutno obowiązujący od 10 grudnia 2023 r.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Nowy kolejowy rozkład jazdy
Nowy kolejowy rozkład jazdy – zmiany od niedzieli 10 grudnia

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *