Horror w Krakowie, ale też grała koszykarska młodzież

To był istny horror w Krakowie podczas meczu 1 Ligi Kobiet, a ponadto grała też koszykarska młodzież – pracowity weekend przed Świętami.

Niesamowitą huśtawkę nastrojów przeżyły swarzędzkie koszykarki i kibice w Internecie na meczu 1LK w Krakowie. Liderki udały się do grodu Kraka na mecz z liderem tabeli zespołem AZS Politechnika Korona Kraków. Trener Anna Talarczyk rozpoczęła mecz piątką: Wiktoria Flaszak, Martyna Kotula, Magdalena Wojdalska, Marta Urbaniak i Agata Siwińska. Niestety pierwsza połowa była bardzo słaba w wykonaniu swarzędzanek. Nie mogły sobie poradzić z agresywną obroną krakowianek. Do przerwy Politechnika prowadziła 43:29. Na początku trzeciej kwarty gospodynie podwyższyły prowadzenie do 18 punktów (47:29) i wtedy Liderki wzięły się do odrabiania strat. Punkty najmłodszej Oli Żukowskiej, akcja 2+1 Wiktorii Flaszak, celna trójka Martyny Kotuli zmniejszyły prowadzenie do 10 punktów. Potem do zdobywania punktów włączyła się Magdalena Wojdalska i Paulina Hantys. Po 30 minutach traciliśmy tylko 8 punktów 56:64. Czwarta akcja to prawdziwy dreszczowiec. Liderki konsekwentnie goniły rywalki. Trzy celne trójki, lepsza obrona i na 2:46 do końca na tablicy widniał remis po 70. Na 10 sekund do końca mieliśmy remis po 74 i ostatnią akcję, ale swarzędzankom nie udało się zdobyć punktów i o zwycięstwie miała zadecydować dogrywka. W niej swarzędzankom udało się wyjść na prowadzenie, ale w końcówce szalę zwycięstwa przychyliły gospodynie i zwyciężyły 87:86. Była szansa na sprawienie ogromnej niespodzianki jaką byłoby pokonanie lidera tabeli na wyjeździe. Liderkom należą się słowa pochwały za walkę do końca i odrobienie strat. Swarzędzanki zanotowały fantastyczną skuteczność za 3 punkty 61,5% 8/13. Rywalki rzucały aż 41 wolnych co jest rzadko spotykane i niestety kilka decyzji sędziowskich było kontrowersyjnych. Punkty rzuciły: Hantys 17 (2×3), Żukowska 16, Wojdalska 14 + 11 zbiórek, Kotula 11 (2×3), Urbaniak 10 (2×3), Siwińska 9, Potraca 6 (2×3), Flaszak W. 3, Plackowska, Urban, Flaszak O., Majchrzak. To był ostatni mecz ligowy w tym roku, Liderki kończą go z bilansem 3-8 licząc na poprawę wyniku w 2020 roku.

Horror w Krakowie grała młodzież

Nie tylko horror w Krakowie, grała koszykarska młodzież

Ostatni weekend przed świętami był bardzo pracowity dla młodych koszykarek i koszykarzy UKS Lider Swarzędz. Mecze rozpoczęły się już w czwartek. Zespół Lider Biofarm Swarzędz zakończył pierwszy etap rozgrywek Młodziczek Starszych U13K rozgrywając dwa mecze. W czwartek podopieczne trener Magdaleny Dedio pokonały MKS MOS Konin 85:35. Punkty w tym meczu rzuciły: Maj A. 23, Sikora 16, Kuchcińska 11, Flaszak G. 9, Zając 8, Frąckowiak 7, Bącalska 4, Sznura 3, Siejak 2, Kobylińska 2, Nawrot, Gajda. W sobotę zagrały drugi mecz, w którym w Ostrowie Wlkp. pokonały Olimpijczyka 81:36, a punkty zdobyły: Flaszak 26, Maj 22, Kuchciński 12, Zając 11, Sikora 6, Frąckowiak 2, Kobylińska 2, Siejak, Buszewska, Sznura, Gajda, Bącalska. Liderki z bilansem 7-1 zwyciężyły w grupie B i w nowym roku zagrają w grupie mistrzowskiej o awans do rozgrywek strefowych. W piątek Młodziczki Młodsze U12K pokonały u siebie zespół Piątki Ostrów Wlkp. 80:25 punkty rzuciły: Bieżyńska 30, Kobylińska 8, Kozielczyk 6, Michalak 6, Mioduszewska 6, Krzyśpiak 4, Kamińska 4, Cimińska 2, Rogowy, Trząsalska, Bębel. W sobotę Kadetki U15K wysoko uległy liderowi tabeli MUKSowi Poznań 44:108. Punkty rzuciły: Maj K. 18, Polak 8, Łuczak 4, Gibki 4, Kubiak 4, Zawieja 2, Owczarz 2, Flaszak G. 2, Sznajder, Maj A. W sobotę i w niedzielę nasze zespoły chłopców i dziewczynek wzięły udział w świątecznym turnieju koszykówki z okazji 100-lecia Wielkopolskiej Koszykówki. Dziewczynki 2010 były rok młodsze od rywalek i rywalizowały z MKS MOS Konin, MUKS Poznań i AZS Poznań. Chłopcy 2009/10 rywalizowali z Pyrą Poznań, Basket Junior Poznań oraz Basket Team Suchy Las. Była to doskonała okazja do ostatniej rywalizacji przed świętami. Wszystkie dzieci trenujące koszykówką były bardzo grzeczne, bo zostały przed Gwiazdką obdarowane koszulkami treningowymi, liderowymi kubkami oraz słodyczami.