Policjant ze Swarzędza aktywny po służbie – zatrzymał poszukiwaną

Funkcjonariusz z Rewiru Dzielnicowych Komisariatu Policji w Swarzędzu zatrzymał poszukiwaną kobietę – kolejny raz policjant ze Swarzędza był aktywny również po służbie.

W nocy 30 września 2022 sierż. sztab. Rajmund Hołderny – dzielnicowy z Komisariatu Policji w Swarzędzu, wracając po służbie do domu, zidentyfikował kobietę poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności. Po uważnym przyjrzeniu się stwierdził, że przypomina rysopisem osobę poszukiwaną. Sytuacja miała miejsce na jednym z dworców MPK w Poznaniu.

Policjant podjął decyzję o natychmiastowym działaniu. Od razu poinformował telefonicznie o zaobserwowanej podejrzanej dyżurnego komendy, po czym zatrzymał kobietę i oczekiwał wraz z nią na przyjazd wsparcia.

Na miejsce przybyli policjanci z Referatu Patrolowo-Interwencyjnego. Sprawdzili oni kobietę w systemie komputerowym. Okazało się, że 27latka jest poszukiwana. Miała ona odbyć karę ponad 3 miesięcy pozbawienia wolności. Poszukiwana została przetransportowana do aresztu. Najbliższy czas spędzi za kratami.

To następna sytuacja, w której policjant ze Swarzędza pokazuje się aktywny po służbie. Wcześniej informowaliśmy o swarzędzkim policjancie, który po służbie zatrzymał złodzieja.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Policjant ze Swarzędza aktywny po służbie
Policjant z Komisariatu Policji w Swarzędzu aktywny po służbie – zatrzymał poszukiwaną. Fot. policja.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *