Policjant ze Swarzędza będąc po służbie złapał uciekającego złodzieja

W czasie wolnym, będąc już po służbie, policjant ze Swarzędza – aspirant sztabowy Łukasz Wójcicki – złapał złodzieja na gorącym uczynku. Dzięki interwencji towar wrócił na sklepowe półki.

Asp. szt. Łukasz Wójcicki – Oficer Dyżurny z Komisariatu Policji w Swarzędzu, 28 sierpnia 2022 r., po służbie, podczas wizyty z rodziną w jednej z poznańskich galerii handlowych, ujął złodzieja. Policjant ze Swarzędza zauważył wybiegającego mężczyznę z drogerii, usłyszał też krzyk wskazujący, że uciekinier ukradł kosztowne perfumy.

Mundurowy nie zwlekał z reakcją. Natychmiast wszedł w drogę biegnącemu ze skradzionymi przedmiotami w rękach. Uniemożliwił mu dalszą ucieczkę i obezwładnił mężczyznę. Następnie funkcjonariusz poinformował policjantów z Komisariatu Policji w Swarzędzu, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia i mogli zatrzymać złodzieja.

37-letni mężczyzna próbował ukraść kilka opakowań perfum znanych marek, o sumarycznej wartości przekraczającej tysiąc złotych. Uciekinier usłyszał zarzuty kradzieży, a za swoje działanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Dzięki interwencji swarzędzkiego policjanta towar szybko wrócił na półki. Nam pozostaje cieszyć się, że w szeregach swarzędzkiej policji mamy funkcjonariuszy, którzy swoją pracę traktują jak autentyczną służbę, która nie kończy się wraz z wyjściem z komisariatu do domu. To dowód na to, że prawdziwym policjantem się jest nie tylko na służbie. Asp. szt. Łukaszowi Wójcickiemu, prawdziwemu policjantowi, dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów w pracy!

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Policjant ze Swarzędza będąc po służbie złapał
Policjant ze Swarzędza będąc po służbie złapał uciekającego złodzieja – aspirant sztabowy Łukasz Wójcicki. Fot. policja.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *