„Piosenka jest dobra na wszystko”

„Piosenka jest dobra na wszystko” – słowa Jeremiego Przybory towarzyszyły uczestnikom IX Spotkania Zespołów Seniorskich, które odbyło się w sobotę 21 października w sali koncertowej w Zalasewie. Gospodyniami spotkania były panie ze swarzędzkiej „Olszyny”. Nic więc dziwnego iż to właśnie one wystąpiły jako pierwsze. Otwierając przegląd burmistrz Marian Szkudlarek i przewodnicząca Rady Miejskiej Barbara Czachura przypomnieli, że „dusza” „Olszyny” Aniela Podolak została odznaczona tytułem „Zasłużony dla Miasta i Gminy Swarzędz.
W przeglądzie obok gospodyń z „Olszyny” wzięło udział jeszcze 7 zespołów z okolicznych miejscowości: „Kleszczewianie”, „ Kapela Emilia” z Krzykos, Zespół Śpiewaczy Szarotki z Lubonia, „ Stokrotki” z Kleszczewa, Chór Seniora „Złota Jesień” z Kostrzyna, Grupa Wokalna „Pod Kasztanem” z Cerekwicy, Zespół Śpiewaczy „Chojanki” z Chojna.
Występy wszystkich zespołów nagradzane były gromkimi brawami, a ukoronowaniem przeglądu było wręczenie występującym zespołom pamiątkowych statuetek i okolicznościowych dyplomów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *