Nie pojeździmy hulajnogami Lime w Swarzędzu: przerwa zimowa od 5.11.

Od 5 listopada nie pojeździmy hulajnogami firmy Lime po Swarzędzu, gdyż rozpoczyna się przerwa jesienno-zimowa, podczas której nastąpi przegląd sprzętu.

Lime poinformował, że kończy sezon w Swarzędzu i rozpoczyna przerwę jesienno-zimową. E-hulajnogi firmy będą dostępne do 5 listopada 2023, wrócą na ulice miasta wiosną przyszłego roku.

Lime rozpoczyna przygotowania do zakończenia sezonu, a podczas przerwy jesienno-zimowej przeprowadzi przegląd swojej floty. Firma jest usatysfakcjonowana z popularności, jaką cieszyły się jej pojazdy w minionym, wiosenno-letnim sezonie. Coraz więcej samorządów zdecydowało się na współpracę z Lime. Usługa jest już dostępna w ponad 50 polskich miastach, a plany na kolejny sezon są również ambitne:

„Cieszymy się, że rozwiązania z zakresu mikromobilności są coraz bardziej popularne w Polsce. Dziękujemy mieszkańcom Swarzędza za to, że korzystając z naszych urządzeń przyczynili się do redukcji poziomu emisji CO2. Teraz rozpoczynamy przeglądy naszej floty, gdyż bezpieczeństwo użytkowników to nasz priorytet. Kontynuujemy także rozmowy z kolejnymi miastami, które dostrzegają potencjał w mikromobilności. Wrócimy wiosną i nadal będziemy zapewniać najwyższej jakości usługę naszej niezawodnej społeczności” – komentuje Damian Kupczak, Senior Operations Manager Lime Poland.

Firma operuje w Polsce flotą ponad 23 000 urządzeń.

5 najważniejszych zasad poruszania się hulajnogami wg Lime:

  • Poruszaj się drogami dla rowerów. Jeśli nie są dostępne, wybieraj jezdnię z dozwoloną prędkością do 30 km/h, bądź, w innych przypadkach, chodnik.
  • Jedź maksymalnie 20 km/h, a poruszając się po chodniku, dostosuj prędkość i ustępuj pierwszeństwa pieszym.
  • Nigdy nie jedź pod wpływem alkoholu ani innych środków odurzających.
  • Jedna hulajnoga = jedna osoba. Obowiązuje zakaz przewożenia dodatkowych osób, zwierząt czy ładunku.
  • Parkuj hulajnogę w wyznaczonych do tego miejscach. W przypadku ich braku, zaparkuj hulajnogę równolegle do chodnika, jak najbliżej jego zewnętrznej krawędzi (najdalej od jezdni). Pamiętaj, aby pozostawiona szerokość chodnika nie utrudniała ruchu i była nie mniejsza niż 1,5 m. Pamiętaj o osobach niewidomych i niepełnosprawnych.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Nie pojeździmy hulajnogami Lime w Swarzędzu
Nie pojeździmy hulajnogami Lime w Swarzędzu: przerwa zimowa od 5.11.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *