Można zaoszczędzić 24 zł rocznie na śmieciach – proste rozwiązanie

Od 1 września weszły w życie nowe zasady gospodarowania odpadami, jest też prosty sposób, dzięki któremu można zaoszczędzić 24 zł rocznie na śmieciach.

Na sprytne i proste zarazem rozwiązanie zwrócił uwagę Jacek Bura z portalu społeczności sołectwa Paczkowo (paczkowo.com). Otóż po wprowadzeniu nowych zasad gospodarowania odpadami pojawił się specjalny upust. Dotyczy on bioodpadów – trzeba się nimi zająć we własnym zakresie, co oznacza używanie kompostownika.

Osoby posiadające kompostownik, które chcą skorzystać z ulgi powinny złożyć nową deklarację do GOAP. Skutkuje to prawem do upustu w wysokości 2 zł miesięcznie od łącznych opłat. Łatwo sobie można obliczyć, że ten niewielki zabieg i pewnie częsta praktyka wśród mieszkańców domów z ogrodem lub podwórkiem, może przynieść oszczędność w wysokości 24 zł rocznie.

A jak i gdzie złożyć deklarację, dzięki czemu będzie można zaoszczędzić 24 zł rocznie na śmieciach?

  • Wypełnioną w całości deklarację należy wysłać pocztą na adres Biura Związku ZM „GOAP” (ul. Św. Michała 43, 61-119 Poznań) lub złożyć w delegaturze Związku znajdującej się na terenie gminy lub miasta albo w Biurze Obsługi Klienta ZM „GOAP” znajdującym się przy ul. Św. Michała 43 w Poznaniu;
  • Deklaracje można złożyć drogą elektroniczną korzystając z platformy ePUAP.

O nowych zasadach pisaliśmy wcześniej – kliknij tutaj. 

Aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *