Lider Swarzędz znów gromi: aż 6:1 z Orkanem na wyjeździe!

W lidze okręgowej Lider pokonał Orkan Objezierze aż 6:1 – Lider Swarzędz znów gromi.

Zawodnicy Lidera pojechali do Objezierza w roli faworyta, bo w poprzednim meczu wygrali 7:0 w Suchym Lesie z tamtejszymi Sucharami. Z kolei Orkan nie zdobył jeszcze punktu. Przez ponad pół godziny nie było tego jednak widać na pięknie położonym obiekcie niedaleko Obornik. Kibice oglądali wyrównany pojedynek. Pod koniec pierwszej połowy Lider pokazał się z efektywnej strony i uderzenia Kowalskiego i Maćkowiaka dały czarno-czerwonym dwubramkowe prowadzenie.

Po zmianie stron Lider coraz bardziej narzucał swój rytm gry i zdobywał kolejne gole. Trafiali kolejno Jakubek, Korcz, Stępniak i Ciesielski. Przy wyniku 0:5 obrona Lidera pogubiła się przy wyprowadzeniu piłki i tym samym sprezentowała gospodarzom sytuację zamienioną przez nich na honorowego gola. Ostatnie dwadzieścia minut Orkan grał w osłabieniu po czerwonej kartce za brutalny faul na Kowalskim.

Liga okręgowa: Orkan Objezierze – Lider Swarzędz 1:6 (0:2) Bramki: Kowalski, Maćkowiak, Jakubek, Korcz, Stępniak, Ciesielski.

Skład Lidera: Raczek (Mortka), Korcz (Marzec), Ciesielski, Zaborniak (Górczewski), Jędraszyk, Maćkowiak (Maciejewski), Rybarczyk (Koralewski), Vogel (Zboralski), Kowalski, Stępniak, Jakubek; trener Maciej Rybicki

Zwycięstwo w zaległym meczu pozwoliło Liderowi dołączyć do najlepszych w tabeli drużyn ligi okręgowej. W czołówce są obecnie wszystkie trzy drużyny z gminy Swarzędz:

1. Meblorz Swarzędz 4 12 15:3
  2. Piast Kobylnica 4 12 13:1
  3. Polonia II Środa Wlkp. 4 10 7:1
  4. Lider Swarzędz 4 9 15:3
  5. Avia Kamionki 3 9 15:5
  6. Płomień Nekla 4 9 11:8

W najbliższą niedzielę Lider jedzie do Plewisk na mecz ze Szturmem Junikowo. Po serii wyjazdów w przyszłym tygodniu Lider zagra dwukrotnie na Stadionie Miejskim w Swarzędzu – w środę w Pucharze Polski z Avią Kamionki, a w sobotę ligowo z Canarinhos Skórzewo.

Adam Górczewski

Lider Swarzędz znów gromi – wcześniej pokonał Suchary Suchy Las aż 7:0 – przeczytaj.

Aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.