Lider już nie przegrywa – zwycięstwo w Pucharze Polski i punkty w lidze

Lider już nie przegrywa: pierwszy w tym sezonie punkt Lidera Swarzędz zdobyty na wyjeździe. Zwycięstwo w Pucharze Polski, wygrana w lidze u siebie, a teraz remis w Cielczy – to najlepsza seria czarno-czerwonych w tym sezonie.

LZS Cielcza utrzymuje poziom z poprzednich rozgrywek i znów chce walczyć o awans. Wiosną potknął się m.in. w meczu u siebie z Liderem. Swarzędzanie wygrali wtedy wysoko i ostatecznie pozbawili LZS szans na grę w barażu. Przed tą kolejką cielczanie byli wiceliderem, co stawiało ich w roli zdecydowanego faworyta. Jednak Lider podjął walkę.

Od początku było widać wzajemny respekt. Ponad setka kibiców na trybunach długimi fragmentami oglądała sporo gry w środku pola i nieliczne akcje, niekończone jednak klarownymi sytuacjami. Gospodarze mogli mieć nawet nieco więcej z gry, ale to Lider wypracował sobie stuprocentową okazję – Kaczmarek przechwycił podanie w obronie rywali, ale zmarnował sytuację zbyt nisko lobując bramkarza.

Druga odsłona to już przewaga Lidera. Im bliżej końca tym groźniejsze strzały. Nawet jednak uderzenie głową Marca z czterech metrów nie znalazło drogi do bramki. Rywale swoje celowniki mieli jeszcze bardziej rozregulowane i sędzia zakończył mecz przy takim samym wyniku, jaki był przy pierwszym gwizdku.

Brak goli dał jednak pierwszą w sezonie zdobycz punktową Lidera na wyjeździe. Wcześniej zespół trzykrotnie wygrywał przed własną publicznością. Warte odnotowania, że ostatnie zwycięstwo, z 1 października w tabeli jest uwzględniane inaczej niż wynik boiskowy. Lider wygrał 2:1, ale ponieważ Clescevia delegowała do gry nieuprawnionego zawodnika to WZPN przyznał swarzędzanom walkower 3:0.

Starcie w Cielczy było jubileuszowym występem kapitana – Piotr Ciesielski reprezentował czarno-czerwone barwy po raz 100.! Gratulujemy i życzymy sportowych sukcesów z Liderem.

Zespół trenera Rybickiego jest w trakcie kolejnego minimaratonu – w środę (12 X) wyjazd do Trzemeszna na ćwierćfinał okręgowego Pucharu Polski ze Zjednoczonymi, a w najbliższy weekend na Stadion Miejski w Swarzędzu na ligowy pojedynek przyjedzie Juna-Trans Stare Oborzyska (sobota 15 października g.12).

Liga okręgowa WZPN, grupa 4, kolejka 9.: LZS Cielcza – Lider 0:0

Skład Lidera: Markowski, Marzec, Bentkowski, Owczarek, Korcz, (k)Ciesielski, Maciejewski, Skrodziuk, Wnuk (Jędraszyk), Pogorzelec (Górczewski), Kaczmarek (Sołtysiak) oraz Ratajczak i Yildirim; trener Maciej Rybicki

Tabela ligi okręgowej po 9 kolejkach:

 1. Avia Kamionki 25 punktów
 2. LZS Cielcza 18
 3. PKS Racot 18
 4. GKS Żerków 17
 5. Polonia Poznań 16
 6. Wisła Borek 14
 7. GKS Jaraczewo 14
 8. UKS Śrem 13
 9. Pogoń Książ Wlkp. 12
 10. KS 1920 Mosina 11
 11. Lider Swarzędz 10
 12. OTPS Winogrady 10
 13. Clescevia 9
 14. Juna-Trans Stare Oborzyska 6
 15. Zawisza Dolsk 6
 16. Lotnik Poznań 5

Adam Górczewski

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Lider już nie przegrywa
Lider już nie przegrywa – zwycięstwo w Pucharze Polski i punkty w lidze
Lider już nie przegrywa
Lider już nie przegrywa – zwycięstwo w Pucharze Polski i punkty w lidze
Lider już nie przegrywa
Lider już nie przegrywa – zwycięstwo w Pucharze Polski i punkty w lidze

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *