Tragiczny pożar w Zalasewie: zginęły cztery osoby – rodzice i dwoje dzieci

W nocy z poniedziałku na wtorek (10/11 października) w Zalasewie miał miejsce tragiczny pożar domu jednorodzinnego, w wyniku którego śmierć poniosła czteroosobowa rodzina. 

Pożar domu w Zalasewie, przy ul. Równej wybuchł około 30 minut po północy, 11 października 2022 roku. Ogień bardzo szybko zajął cały dach i poddasze. Na miejscu działało 8 zastępów straży pożarnej, w tym OSP Gowarzewo, OSP Swarzędz, jednostki Państwowej Straży Pożarnej JRG 3 i JRG 7. Akcja zakończyła się przed godziną 5:00 rano.

Niestety, na skutek pożaru zginęły cztery osoby. Ciała ofiar zostały znalezione po ugaszeniu pożaru. Jak podaje rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak, w wypowiedzi dla Polskiej Agencji Prasowej, ofiary to małżeństwo – kobieta w wieku 55 lat i mężczyzna w wieku 61 lat – oraz dwoje dzieci w wieku 8 i 14 lat.

Na miejscu czynności prowadziła również prokuratura. Prokurator Wawrzyniak, w rozmowie z Polską Agencją Prasową zauważył, że sprawa pożaru może nie być oczywista, mogła tam nastąpić ingerencja osób trzecich lub doszło do rozszerzonego samobójstwa: – W tym zdarzeniu nie wykluczamy także udziału osób trzecich. Na miejscu pracują m.in. biegli z zakładu medycyny sądowej oraz z dziedziny pożarnictwa. Trwa zbieraniu materiału.

Rzecznik policji, Andrzej Borowiak, również podkreślił, że sprawa będzie wymagała dogłębnego zbadania: – Ustalamy, czy jest to zdarzenie o charakterze kryminalnym, prowadzone będą oględziny miejsca zdarzenia, przeprowadzona zostanie sekcja zwłok – mówił w rozmowie z PAP.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Tragiczny pożar w Zalasewie
Tragiczny pożar w Zalasewie: zginęły cztery osoby – rodzice i dwoje dzieci. Fot. Grzegorz Ługawiak (Radio Poznań).

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *