Polecamy: Jak powstało Jezioro Swarzędzkie… Anny Małyszki

Anna Małyszka: Jak powstało Jezioro Swarzędzkie… Legendy i podania ze Swarzędza i okolic. Swarzędz 2018, Biblioteka Publiczna w Swarzędzu, 110 s.

Nakładem Biblioteki Publicznej ukazała się książka dla dzieci „Jak powstało Jezioro Swarzędzkie…: legendy, podania ze Swarzędza i okolic„. Autorką tekstu i ilustracji jest pani Anna Małyszka. Opracowane literacko opowieści dla dzieci inspirowane są źródłami, niekiedy oparte zostały tylko na krótkiej notatce o danym zdarzeniu lub ustnym przekazie. Niektóre z nich spisane były w języku niemieckim, inne zaś w języku polskim i publikowane były w prasie lokalnej.

We wstępie autorka napisała: ” Zamieszczone w książce opowieści  są zatem w większości rozwinięciem krótkich zapisków. Zależało mi na tym, aby legendy i podania zyskały drugie życie. By każda mama czy babcia mogła przeczytać je dziecku na dobranoc, by można je opowiedzieć, tak jak robią to coraz popularniejsi opowiadacze i bajarze.

Teksty te pisałam w prostej formie, z myślą o najmłodszych czytelnikach, aby z łatwością mogli je przeczytać samodzielnie.

Byłoby mi miło. gdyby dzieci same sięgały do tej lektury.

Dopełnieniem opowiadać są autorskie ilustracje, które – mam nadzieję –  zachęcą czytelnika, zwłaszcza tego najmłodszego, do sięgnięcia po tę pozycję oraz rozbudzą jego wyobraźnię.

Książkę można nabyć w Bibliotece Publicznej w Swarzędzu.

 Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *