Bardzo udany koszykarski weekend – komplet zwycięstw Lidera

Trzy mecze rozegrał Lider Swarzędz w miniony weekend i zanotował komplet zwycięstw – to był bardzo udany koszykarski weekend.

Ze względu na kończące się ferie grały tylko najstarsze młodzieżowe zespoły Lidera. W sobotę 2 LK swarzędzanki rozegrały rewanż z Koszem Koszalin i wysoko wygrały 79:36. Dla Lidera punktowały Maj 7, Wojdalska 4, Polak 21, Lewandowska 6, Bartczak 12, Zając 5, Mańka 7, Stachowiak, Sikora 9, Littwin 8.

W niedzielę w Poznaniu Juniorki U17K zmierzyły się z drugim zespołem ENEA AZS Poznań. Po bardzo zaciętym spotkaniu z tarczą wróciły Liderki, które wygrały 63:62. Podopieczne trenera Tomasza Eicherta grały w składzie: Kuchcińska 6, Gliszczyńska 2, Mierzejewska 10, Polak 12, Kosińska 8, Zając, Stachowiak 2, Olejnik 5, Sikora, Flaszak 18.

Ostatnim i najważniejszym meczem był mecz 1LK, w którym Liderki podejmowały Isands Wichoś Jelenia Góra. Mecz bardzo ważny dla układu tabeli. Swarzędzanki miały ostatnio serię porażek spowodowaną kontuzjami czołowych graczy. Był to pierwszy mecz, w którym do gry wróciły Magdy: Wojdalska i Ratajczak. Magda Ratajczak jeszcze nie w pełnym wymiarze czasowym, co jednak nie przeszkodziło jej zanotować double-double 11 punktów i 15 zbiórek. Podopieczne trenera Tomasza Eicherta dobrze zaczęły i prowadziły przez całe spotkanie, 26-17 po pierwszej kwarcie i dziesięcioma punktami do przerwy.

W przerwie odbyły się dwie miłe uroczystości. W pierwszej młode Liderki otrzymały pamiątkowe statuetki za zdobyte punkty. Były to: Natalia Polak za 1000 i Nikola Littwin, Weronika Stachowiak, Jagoda Gliszczyńska, Iga Nitschke oraz Maja Tomczak za 100. Drugą uroczystością było oficjalne wręczenie nominacji Kadrze Dziewcząt WZKosz na XXX Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży Małopolska 2024, która odbędzie się w dniach 28.02-03.03 w Krakowie. Wśród nominowanych zawodniczek znalazły się wychowanki Lidera Laura Chmielewska, Nadia Michalak, Julia Trząsalska oraz Alicja Rogowy jako rezerwowa, a także Milena Nowak z UKS Victorii Plewiska grająca w Swarzędzu na umowie szkoleniowej.

Po przerwie Liderki nie straciły koncentracji i powiększały sukcesywnie przewagę. Najlepszy swój mecz w 1LK rozgrywała Martyna Kupczyk, która w minionym tygodniu skończyła 18 lat. Rzuciła rekordowe 16 punktów, w tym 3 trójki. Najwyższe prowadzenie wynosiła już 19 punktów 67-48. Niestety w końcówce szalone rzuty gości wprowadziły trochę nerwowości i zniwelowały przewagę do 6 oczek. Lider pokonał rywala z Jeleniej Góry 76:70. Liderki trafiły 9 trójek i miały 22 asysty co pokazuje zespołowe granie. Skład Lidera na ten mecz: Szuba, Maj (1×3, 4as), Wojdalska 13 (1×3, 4as), Bartczak 4, Rogulska 2, Urbaniak 11 (3×3, 6zb, 5as), Littwin, Siwińska 10. Przed Liderem zostały bardzo ważne 4 mecze, które zadecydują o awansie do fazy Play-Off.