Finał WOŚP w Swarzędzu – w niedzielę 28 stycznia będzie się działo

Przed nami Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – w najbliższą niedzielę, 28 stycznia 2024 będzie się dużo działo w Swarzędzu – główna część Finału WOŚP tradycyjnie w hali sportowej Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji.

32. Finał WOŚP odbywa się pod hasłem „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”. Dedykowany będzie zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

Oprócz tradycyjnego zbierania datków do puszek przez wspaniałych wolontariuszy, odbędą się wydarzenia sportowe i kulturalne. Od godziny 10:00 rozpocznie się Marsz Nordic Walking, a o 11:00 wystartują biegacze w ramach IX Swarzędzkiego Biegu WOŚP (pisaliśmy na ten temat wcześniej). Start i meta na Stadionie Miejskim.

W samo południe zagra Swarzędzka Orkiestra Dęta, a pół godziny później wystąpi Chór Męski Akord. O godzinie 13:00 będziemy mieli okazję zobaczyć Sekcję Gimnastyczną Unii Swarzędz, przedstawienie w wykonaniu Przedszkola Tęczowy Port i balet ART. Classica Paulina Korczak. O 13:30 zaprezentują się Mali Poligrodzianie Swarzędz. Godzina 14:00 to będzie czas dla sekcji tańca i piosenki Ośrodka Kultury w Swarzędzu. Na godzinę 15:30 przewidziany jest koncert Bartka Broniewskiego i zespołu Offing, laureata II edycji The Voice of Poland.

Zawsze największe emocje budzą licytacje, a te rozpoczną się o godzinie 17:00. Tradycyjnie będzie można spróbować powalczyć o Złote Serduszka WOŚP. Nie zabraknie też finału Finału, czyli światełka do nieba (o godzinie 20:00).

Czy uda się pobić ubiegłoroczny rekord? Poprzeczka jest zawieszona bardzo wysoko. Podczas 31. Finału, w 2023 roku, swarzędzanie byli bardzo hojni. Udało się wówczas zgromadzić kwotę przeszło 360 tys. złotych. W tym roku znów wszystko w naszych rękach (i portfelach).

Organizacją 32. Finału WOŚP w Swarzędzu zajmuje się Swarzędzki Sztab WOŚP działający przy Ośrodku Kultury w Swarzędzu. Sztab WOŚP cały czas zachęca do przekazywania ciekawych przedmiotów lub usług na licytację.

Więcej aktualności ze Swarzędza i okolic znajdziecie TUTAJ.

Finał WOŚP w Swarzędzu
Finał WOŚP w Swarzędzu – w niedzielę 28 stycznia będzie się działo

Źródło grafik: Ośrodek Kultury w Swarzędzu. 

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *