Koronawirus: kolejne zarażenie COVID-19 w gminie Swarzędz – 7 przypadek

Mamy kolejne zarażenie COVID-19 (koronawirus) w gminie Swarzędz – to 7 zdiagnozowany aktywny przypadek, a od początku pandemii już 17. 

Według najnowszych danych (stan na 13 sierpnia 2020) udostępnionych przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Poznaniu mamy w gminie Swarzędz kolejne zarażenie COVID-19 (koronawirus), jest to 7 aktywny przypadek. Chory przebywa w izolacji domowej. Od początków pandemii zachorowało 17 mieszkańców gminy Swarzędz. 10 osób wyzdrowiało. 1 osoba chora przebywa w szpitalu, gdzie jest poddana leczeniu. Pozostałe znajdują się w izolacji: 1 w izolatorium, a 5 w izolacji domowej.

Powiat poznański i region

W powiecie poznańskim jest obecnie 71 zdiagnozowanych przypadków koronawirusa. Od początku pandemii z COVID-19 mierzyło się już 181 mieszkańców gmin wokół Poznania. Obecnie 6 osób przebywa w szpitalu. 3 znajdują się w izolatorium, natomiast stan 62 jest na tyle dobry, że przebywają w izolacji domowej. Na szczęście nie wzrosła liczba zgonów – zmarły 3 osoby. Wyzdrowiało 107 osób.

Najwięcej aktywnych przypadków jest cały czas w Luboniu – u 17 osób zdiagnozowano koronawirusa. Dalej są gminy Komorniki, Mosina i Swarzędz z 7 aktywnymi zarażeniami. Od początku pandemii najwięcej zachorowań było w gminie Mosina – 26. Nie ma też w powiecie poznańskim gminy, w której nie doszło do zdiagnozowania koronawirusa u jakiegoś mieszkańca, bowiem w Murowanej Goślinie stwierdzono zachorowanie na COVID-19. Jedyną gminą w powiecie poznańskim, w której nie ma żadnego aktywnego przypadku koronawirusa jest gmina Kostrzyn.

W samym Poznaniu jest aktualnie 69 aktywnych przypadków (zdiagnozowanych) COVID-19. Od 9 marca chorowało lub choruje 267 mieszkańców stolicy regionu. 6 poznaniaków znajduje się w szpitalu. 7 osób jest w izolatorium, natomiast 56 jest poddanych izolacji domowej. Od początku pandemii zmarło 7 poznaniaków. Do zdrowia wróciło 191 mieszkańców Poznania.

Dane pochodzące z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu, aktualne na dzień 14 sierpnia 2020 r. wskazują na 1 373 aktywne przypadki w naszym województwie. 165 Wielkopolan jest poddanych leczeniu szpitalnemu. Do tej pory w regionie mamy 4 631 zdiagnozowanych przypadków zarażenia COVID-19. Zmarło 212 mieszkańców Wielkopolski. Natomiast 3 046 osób zamieszkałych w województwie wielkopolskim wyzdrowiało.

Wszystkim chorym życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

Aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Koronawirus zarażenie COVID-19 przypadek

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *