Podpalacz nie odpuszcza: znowu podpalenie na osiedlu Kościuszkowców

Znowu podpalenie na osiedlu Kościuszkowców, podpalacz nadal nie odpuszcza – płonęła wiata śmietnikowa. Podpalacz ciągle pozostaje bezkarny. 

Nasi strażacy naprawdę mają ostatnio ręce pełne roboty. W ostatnich tygodniach to ponowne podpalenie wiaty śmietnikowej. Płonęła już raz na os. Kościuszkowców, płonął śmietnik na os. Czwartaków. Tym razem znów osiedle położone północnym na skraju Swarzędza stało się miejscem interwencji straży pożarnej. Znowu podpalenie miało miejsce na osiedlu Kościuszkowców, a podpalacz ponownie za cel obrał sobie śmietnik.

Tym razem nic się nikomu nie stało. Na szczęście. Podobnie jak w poprzednich przypadkach. Ale tylko kwestią czasu jest to, gdy ktoś ucierpi. Naprawdę trudno zrozumieć co stoi za zachowaniem podpalacza. Trzeba tylko liczyć na to, że podpalacz szybko wpadnie w ręce wymiaru sprawiedliwości.

Przypominamy, podpalenie może być srogo karane. Za taki czyn grozi do 10 lat pozbawienia wolności (o ile ktoś nie ucierpiał). Łagodniejsze kary są za nieumyślne spowodowanie pożaru (tutaj więcej informacji).

Dziękujemy naszej Czytelniczce za udostępnienie zdjęcia.

Aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

podpalacz podpalenie na kościuszkowców

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *