Osłabione Liderki przegrały w Ostrowie. Grała też koszykarska młodzież

Niestety osłabione Liderki zanotowały kolejną ligową porażkę w 1LK, przegrały w Ostrowie: uległy na wyjeździe KS Basket Ostrovii Ostrów Wlkp. 85:61.

Trener Tomasz Eichert nie mógł skorzystać tym razem z aż czterech podstawowych zawodniczek: Magd Wojdalskiej, Ratajczak i Pisery oraz Martyny Kupczyk. Liderki rozpoczęły w składzie: Szuba, Maj, Urbaniak, Siwińska oraz Rogulska. Już pierwsza przegrana 13:23 kwarta pokazała, że w tym meczu będzie ciężko o końcowy sukces. Zmotywowane ostrowianki, które chciały zrewanżować się za porażkę w Swarzędz, z każdą kwartą powiększały przewagę. Niestety osłabienie było zbyt duże i 10 ligowa porażka stała się faktem. Liderki grały w składzie: Kuchcińska, Szuba 4, Maj 7, Mierzejewska, Łuczak 3, Bartczak 3, Rogulska 13, Urbaniak 16 (2×3), Littwin 10 (2×3), Siwińska 5. Teraz swarzędzanki mają dwutygodniową przerwę na regeneracją i powroty kontuzjowanych zawodniczek.

Grała koszykarska młodzież Lidera Swarzędz

5 meczów młodzieżowych rozegrał w ten weekend Lider Swarzędz na koszykarskich parkietach całej Wielkopolsce – wszystkie wyjazdowe ze względu na 32. Finał WOŚP w hali SCSiR.

W sobotę Młodzicy Starsi U13M trener Marty Urbaniak pokonali na wyjeździe Koronę Zakrzewo 73:67 – Brodziński 16, Badziński 27, Pietrzak 2, Iwaniec 2, Danielewicz 4, Kulczyński 10, Sawtyruk, Marchelek, Staszkiewicz 6, Jaworski 6, Wochna, Laskowski.

W niedzielę czekały nas aż 4 mecze. Młodziczki Starsze U13K trener Marty Urbaniak przegrały po walce na wyjeździe z ENEA AZS Poznań 66:69 – Szopka 10, Besztocha, Jęczmionka 3, Białas 4, Andrzejczak 13, Stróżyńska 2, Kapturska 6, Pruszkowska, Nitschke 23, Zawieja, Gic, Sobańska 5.

Kadetki U15K trenera Andrzeja Śniadka przegrały na wyjeździe z ENEA Basket Piła 70:74, ale wywalczyły awans do rozgrywek strefowych. Mecz był bardzo emocjonujący, a prowadzenie zmieniało się wielokrotnie. Liderki zagrały w składzie: Kołodzińska 20, Trząsalska 7, Chmielewska 15, Cimińska, Woźniak, Nowak 2, Kozielczyk, Kobylińska 18, Rogowy 4, Sakowska, Kamińska, Michalak 4.

Młodzicy Starsi ulegli na wyjeździe ENEA Basket Poznań 65:76 – Brodziński 3, Badziński 20, Pietrzak 4, Danielewicz 10, Kulczyński 10, Sawtyruk, Marchelek 10, Frydryszak, Staszkiewicz 5, Wochna, Laskowski 3.

W ostatnim meczu Juniorki U17K trenera Tomasza Eicherta pokonały na wyjeździe KS Basket Ostrovię Ostrów Wlkp. 86:68 – Kuchcińska 4, Maj 21, Gliszczyńska 7, Mierzejewska 9, Polak 10, Kosińska 9, Zając, Stachowiak 3, Olejnik 6, Flaszak 17.