Tydzień Małżeństwa 2024 także w Swarzędzu – „Małżeństwo Bliskości”

Pod hasłem „Małżeństwo bliskości” odbędzie się w Polsce od 7 do 14 lutego 2024 Tydzień Małżeństwa Wydarzenia dedykowane są małżonkom i zaplanowane między innymi w Swarzędzu, Poznaniu, Krakowie, Olsztynie, Warszawie, Wrocławiu, Gnieźnie, Ełku, Jastarni czy Opolu.

Podczas tegorocznej – już dziesiątej – edycji Tygodnia Małżeństwa będzie można skorzystać z szeregu propozycji ukierunkowanych na rozwój związku i wzajemnych relacji. W Swarzędzu organizowane są  warsztaty, zabawa taneczna, spotkania ze specjalistami, randki małżeńskie oraz liczne wydarzenia kulturalne czy rekreacyjne, takie jak  spacery, kursy tańca, warsztaty masażu, wspólne gotowanie, wieczór gier czy zajęcia z fitness. Tak bogatą ofertę udało się zaproponować m.in. dzięki współpracy z Centrum Usług Społecznych w Swarzędzu, bibliotece publicznej, SCSiR zaoferowało zniżkę na lodowisko oraz bowling, Organic Fitness zaproponował oprócz zajęć dedykowanych TM (boks, pilates, salsa) możliwość bezpłatnego skorzystania z zajęć regularnych po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym. Mamy też zniżki w księgarni Pinokio na książkę dla żony/męża a także zniżki na kawę w Pałacyku pod Lipami i Eurohotelu. Może uda się pozyskać do tej akcji jeszcze inne swarzędzkie lokale. Ofertę będziemy uzupełniać na stronie www.swarzedz.3plus.pl . Wszystkie te atrakcje dla małżeństw po okazaniu zdjęcia ślubnego. Część wydarzeń jest bezpłatna, na część obowiązuje odpłatność promocyjna (np. koszty materiałów).

– Organizatorzy Tygodnia Małżeństwa skupiają się na tym, aby był to szczególny czas dla dwojga najbliższych sobie osób. Zachęcają, żeby zatrzymać się na chwilę w biegu i budować „Małżeństwo bliskości” – mówi Anna Matejska-Gazda koordynator krajowy TM.

Szczegóły na stronie: www.tydzienmalzenstwa.pl

Tydzień Małżeństwa to sympatyczna i atrakcyjna forma tworzenia społecznej tradycji celebrowania związku małżeńskiego. Nieprzypadkowo w czasie poprzedzającym najpopularniejsze na świecie święto zakochanych – walentynki. Liczba i różnorodność wydarzeń towarzyszących tej kampanii sprawiają, że możemy mówić o radosnym festiwalu małżeństwa.

Pomysł na stworzenie Międzynarodowego Tygodnia Małżeństwa (www.marriage-weekinternational.com) wywodzi się z Wielkiej Brytanii. Pierwszy „małżeński tydzień” miał miejsce w 1997 roku, a obecnie kampania odbywa się równolegle w ponad 20 krajach na całym świecie.

W Polsce pierwszy „Tydzień Małżeństwa” został zorganizowany w 2015 roku w Gdańsku i od tego czasu co roku odbywa się on w kilkunastu miastach w kraju. Ponieważ jest to inicjatywa otwarta, organizowana jest przez fundacje, stowarzyszenia, wspólnoty, grupy nieformalne lub osoby prywatne. Co ważne – nie jest to inicjatywa komercyjna, lecz społeczna – mająca na celu propagowanie idei trwałej, bliskiej i satysfakcjonującej relacji małżeńskiej we współczesnym świecie.

– Ten szczególny tydzień ma przypomnieć małżonkom o tym, jak ważny jest czas spędzony razem, może to być czas poszukiwania wspólnych pasji. Często jako małżonkowie zapominamy co nas w sobie nawzajem zachwyciło, dlaczego zdecydowaliśmy się iść razem przez życie. Potrzebujemy chwili zatrzymania, aby to sobie przypomnieć i pielęgnować. Inaczej codzienność nas może pochłonąć do reszty – dodaje Elżbieta Majka koordynator TM w Swarzędzu.

Więcej aktualności ze Swarzędza i okolic znajdziecie TUTAJ.

Tydzień Małżeństwa 2024 także w Swarzędzu
Tydzień Małżeństwa 2024 także w Swarzędzu – „Małżeństwo Bliskości”

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *