Zbiórka pieniędzy na remont spalonego mieszkania na os. Czwartaków

Trwa zbiórka pieniędzy, które mają być przeznaczone na remont mieszkania na osiedlu Czwartaków w Swarzędzu, zniszczonego w wyniku pożaru sprzed kilku dni.

26 stycznia 2024 roku w mieszkaniu na osiedlu Czwartaków w Swarzędzu wybuchł pożar. Pierwszy na miejscu zdarzenia był druh Krzysztof Talarczyk (strażak z OSP w Swarzędzu), który wyniósł z płonącego mieszkania kobietę i zainicjował akcję ratowniczo-gaśniczą jeszcze przed przybyciem czterech zastępów straży pożarnej z JRG nr 3 oraz OSP Swarzędz i Kobylnica. Dzięki pracy strażaków z mieszkania została uratowana również druga kobieta. Niestety mieszkanie i znaczna część dobytku starszej kobiety i jej córki zostały zniszczone.

Z inicjatywy burmistrza Mariana Szkudlarka uruchomiona została zbiórka pieniędzy na remont spalonego mieszkania. Utworzono na ten cel konto Stowarzyszenia na rzecz Aktywizacji Społeczności Lokalnej, działającego przy Centrum Usług Społecznych w Swarzędzu.

Wszystkie osoby, które chciałyby wspomóc poszkodowane kobiety, mogą wpłacać pieniądze na konto Stowarzyszenia na rzecz Aktywizacji Społeczności Lokalnej z dopiskiem „Pożar Czwartaków”: 34 1090 1450 0000 0001 5688 3660. Zebrane środki zostaną przeznaczone na remont mieszkania, wyposażenie oraz zakup niezbędnych rzeczy.

Więcej aktualności ze Swarzędza i okolic znajdziecie TUTAJ.

Zbiórka pieniędzy
Zbiórka pieniędzy na remont spalonego mieszkania na os. Czwartaków

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

One thought on “Zbiórka pieniędzy na remont spalonego mieszkania na os. Czwartaków

 • 2 lutego 2024 at 14:30
  Permalink

  Dzień dobry,
  Jesteśmy firmą specjalizującą się w sprzątaniu po pożarach https://recovers.pl/sprzatanie-po-pozarze/ . Sprzątamy po pożarach na terenie całej Polski i mamy bardzo duże doświadczenie w tym temacie.
  Po przeczytaniu tej informacji na temat tragedii, jaka spotkała Panie, zdecydowaliśmy się bezpłatnie pomóc poszkodowanym.
  Zwracamy się wobec tego z prośbą o kontakt: https://recovers.pl/kontakt/ abyśmy mogli udzielić tym Paniom bezpłatnej pomocy w formie usługi posprzątania mieszkania po pożarze.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *