Rekord Polski o charakterze charytatywnym ustanowiony

Z wielką radością informujemy, że w dniu 10.08.2020 r. został ustanowiony pierwszy w historii Rekord Polski o charakterze charytatywnym! Próba ustanowienia rekordu polegała na odbyciu największej lekcji fitness online i była organizowana przez Polskie Biuro Rekordów, trenera i mówcę motywacyjnego Daniela Józka Qczaja oraz Wolontariuszy małej Hani Łączkowskiej.

O jego wyjątkowym charakterze stanowi nie tylko to, że jest całkowicie charytatywny – dochód ze sprzedaży biletów został przeznaczony dla 16-miesięcznej Haneczki, chorej na zanik mięśni, która potrzebuje jeszcze ok 5 000 000 zł na leczenie ratujące życie. Dodatkowo, jego celem było zmotywowanie do aktywności fizycznej ludzi, od kilku miesięcy zamkniętych w swoich domach, na kwarantannach, bez dostępu do siłowni czy klubów fitness, i pokazanie im, że w każdych warunkach można dbać o kondycję fizyczną!

Rekord Polski o charakterze charytatywnym został ustanowiony dzięki obecności 717 uczestników. Zebrano ponad 65 000 zł!!! Nadal kwota do zebrania na leczenie Hani jest ogromna, dlatego skarbonka rekordu Polski jest aktywna, wpłat można dokonywać na www.siepomaga.pl/rekordpolski.

Zobacz relację z wydarzenia: https://biurorekordow.pl/najwieksza-lekcja-fitness-online-rekord-polski/

Instagram: @Qczaj @Power_for_hanna

Facebook: www.facebook.com/events/3372551812769755/ 

*Haneczka Łączkowska ma 16-miesięcy i cierpi na rdzeniowy zanik mięśni (tj. SMA 1, najcięższa postać). Choroba bezpośrednio zagraża jej życiu, a jedyna skuteczna terapia kosztuje ok 9 000 000 zł. Po ponad pół roku trwania zbiórki, udało się zebrać zaledwie 50% potrzebnej kwoty. Stan Hani jest bardzo poważny, nie może samodzielnie się poruszać, jeść (jest karmiona za pomocą sondy donosowej PEG), a z uwagi na zaburzenia oddychania w nocy jest podłączana do aparatów kontrolujących parametry życiowe. Hania jest najdłużej zbierającym na leczenie SMA1 dzieckiem. Skuteczność terapii jest uwarunkowana wiekiem dziecka, dlatego czas działa na niekorzyść Hani. Ma go coraz mniej!  Dziecko jest coraz starsze i coraz słabsze, bez terapii genowej szanse Hani na rozwój i życie gwałtownie maleją. Hania nie przełyka samodzielnie, jest żywiona przez sondę, słabnie z dnia na dzień. Choroba, na którą cierpi charakteryzuje się powolnym zanikaniem poszczególnych mięśni, doprowadzając do niewydolności oddechowej. Oddech dziewczynki jest wspomagany przez całą noc przez szereg urządzeń, w dzień czuwają nad nią rodzice. Każda nawet najdrobniejsza infekcja może zakończyć się katastrofą i pozbawić ją podstawowych funkcji życiowych. Lek, o który się stara daje szansę razem z intensywną rehabilitacją na powstrzymanie choroby. Hania w zasadzie nie rusza się, pomimo swojego wieku nie potrafi samodzielnie utrzymać główki, nie mówiąc już o siedzeniu czy poruszaniu się. Jeśli nie przyjmie leku w najlepszym przypadku czeka ją spędzenie całego życia w pozycji leżącej. Więcej o Hani i jej chorobie na www.power4hanna.com.

A więcej aktualności ze Swarzędza i okolic znajdziecie TUTAJ.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *