Gra Wiejska w Gruszczynie – festyn rodzinny z atrakcjami i konkursem

W niedzielę, 23 października 2022, w Gruszczynie miał miejsce festyn rodzinny Gra Wiejska, podczas którego uczestnicy mogli rywalizować w specjalnym konkursie.

Festyn rodzinny Gra Wiejska w Gruszczynie został zorganizowany przez Radę Sołecką i Koło Gospodyń Wiejskich. W ramach specjalnego konkursu zawodnicy z czternastu drużyn musieli odwiedzić specjalnie wybrane miejsca na trasie „Gry Wiejskiej”. Ci, którzy dotarli do mety wypełniając zadania, otrzymali nagrody.

To jednak nie jedyne atrakcje, jakie czekały na mieszkańców Gruszczyna i gości festynu. Wielką radość wszystkim uczestnikom sprawiły Alpaki z Wiedźminowa. Ponadto każdy z uczestników mógł skosztować pysznego poczęstunku.

Należy zauważyć, że aktywna i rodzinna niedziela mieszkańców Gruszczyna odbyła się dzięki realizacji projektu „Wyjątkowa Wieś” zgłoszonego do Wielkopolskiej Wiary i dofinansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na lata 2021-2023. Rada Sołecka i Kołem Gospodyń Wiejskich otrzymały też wsparcie od Stowarzyszenia 360 i Wolontariatu Wielkopolskiego.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Gra Wiejska w Gruszczynie
Festyn rodzinny w Gruszczynie. Fot. Społeczność Gruszczyna.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *