Swarzędzkie autobusy w okresie Wszystkich Świętych: zmieniony rozkład

Przed nami wydłużony weekend związany z obchodami dnia Wszystkich Świętych – poniżej prezentujemy zmiany, które obejmą swarzędzkie autobusy w okresie od 29 października do 1 listopada 2022 r.

  • Sobota 29 października – obowiązuje sobotni rozkład jazdy, ze zmianą trasy linii 412 związaną z zamknięciem jednego kierunku (w stronę Śródki) na ul. Gnieźnieńskiej. Autobus będzie kursować ul. Bałtycką i Gdyńską; UWAGA! W nocy z soboty na niedzielę nastąpi zmiana czasu (z 3:00 na 2:00).
  • Niedziela 30 października – obowiązuje świąteczny rozkład jazdy, ze zmianą trasy linii 412 związaną z zamknięciem jednego kierunku (w stronę Śródki) na ul. Gnieźnieńskiej. Autobus będzie kursować ul. Bałtycką i Gdyńską.
  • Poniedziałek 31 października – obowiązuje roboczy rozkład jazdy, ze zmianą trasy linii 412 związaną z zamknięciem jednego kierunku (w stronę Śródki) na ul. Gnieźnieńskiej. Autobus będzie kursować ul. Bałtycką i Gdyńską.
  • Wtorek 1 listopada – obowiązuje świąteczny rozkład jazdy, ze zmianą trasy linii 412 związaną z zamknięciem jednego kierunku (w stronę Śródki) na ul. Gnieźnieńskiej. Autobus będzie kursować ul. Bałtycką i Gdyńską; Linie 401, 405 i 412 zostaną wzmocnione dodatkowymi autobusami, celem umożliwienia realizacji rozkładu jazdy.
  • Jak informuje Swarzędzka Komunikacja Autobusowa w dniach 29 października – 2 listopada możliwe opóźnienia na liniach dojeżdżających do Poznania z uwagi na wzmożony ruch w rejonie cmentarza na Miłostowie.

W dniach 29 października od godzin porannych do 2 listopada nastąpią zmiany tras linii 491, 492 (kursy w dni robocze przez Gortatowo) oraz 499 (kursy w dni robocze przez Gortatowo). W rejonie cmentarza w Gortatowie nie będzie możliwości wyjazdu bezpośrednio z ul. Cmentarnej na Cieszkowskiego. Objazd będzie poprowadzony ul. Słowackiego, która będzie jednokierunkowa na odcinku od Cmentarnej do Ronda Leszka Grajka.

W czasie długiego weekendu należy też zwrócić uwagę na zmianę czasu. Wcześniej pisaliśmy o zmianach w rozkładzie jazdy wynikających ze zmiany czasu.

Rozkład jazdy swarzędzkich autobusów – wszystkich linii – można sprawdzić na tej stronie.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Swarzędzkie autobusy w okresie Wszystkich Świętych
Swarzędzkie autobusy w okresie Wszystkich Świętych: zmieniony rozkład.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *