Pracownicy OPS są z seniorami

Pracownicy Swarzędzkiego Ośrodka Pomocy Społecznej (OPS) dbają o swoich podopiecznych, są razem z seniorami, pomagają w każdej sytuacji.

Oprócz pomocy w zakupach żywności, leków, realizacji recept, w załatwianiu różnego typu spraw, odpowiedzi na zapytania kierowane drogą telefoniczną, także regularnie przygotowują różne zajęcia, w których seniorzy mogą uczestniczyć on-line. Między innymi pokazują jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia, pamiętając o piciu wody, podają przepisy kulinarne (zupa pieczarkowa, z pokrzywy: majowa, parząca, zbierana – bo już można – koniecznie w rękawiczkach) liczne konkursy (literackie, filmowe, z piosenkami) wyszukują portale z ciekawymi informacjami, rozsyłają e-maile, prowadzą rozmowy telefoniczne pytając o potrzeby podopiecznych. Dzięki nim seniorzy nie czują się osamotnieni, mają też świadomość, że w razie pojawienia się jakichś problemów mogą skontaktować się z pracownikami OPS (tel. 886 358 946 lub 512 052 677).

Na Facebooku Swarzędzkiego seniora pojawiają się też informacje o różnych sprawach, wydarzeniach w naszej gminie. Musimy razem przetrwać ten trudny czas.

/D.W./

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic – TUTAJ.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *