Powstanie nowe jezioro całkiem blisko granicy z gminą Swarzędz

Już niebawem rozpoczną się prace związane z budową sztucznego zalewu, w wyniku których powstanie nowe jezioro, naprawdę blisko gminy Swarzędz – w Tulcach.

Mowa o budowie zbiornika retencyjnego na Męcinie, w gminie Kleszczewo, w miejscowości Tulce. O tę inwestycję starano się już ponad 30 lat. Jak informuje Gmina Kleszczewo, zastępca dyrektora Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Poznaniu Arkadiusz Koza, który reprezentuje inwestora budowy zbiornika retencyjnego na Męcinie, formalnie przekazał teren przeznaczony pod realizację inwestycji wykonawcy. Prace realizować ma Zakład Usług Hydrotechniczno-Melioracyjnych Wojciech Ferenc.

Prace powinny ruszyć niezwłocznie. Gmina Kleszczewo, na swoim profilu na Facebooku, zaznacza: – Jak tylko pozwolą na to warunki, rozpoczną się prace związane z budową sztucznego zalewu. 

Na oficjalnym profilu Kleszczewa możemy ponadto przeczytać: – Retencja wód opadowych i wprowadzenie kontroli nad jej zasobami, są niezwykle ważne dla utrzymania wysokiej jakości terenów rolniczych oraz wzbogacenia walorów przyrodniczych naszej gminy. To po wybudowaniu autostrady A2 i drogi ekspresowej S5 wraz z węzłami komunikacyjnymi, kolejna inwestycja o historycznym znaczeniu, która w zdecydowany sposób odmieni charakter naszej gminy, podnosząc jej atrakcyjność dla mieszkańców i inwestorów, stanowiąc jednocześnie silny impuls prorozwojowy.

Więcej aktualności ze Swarzędza i okolic znajdziecie TUTAJ.

Powstanie nowe jezioro
Powstanie nowe jezioro całkiem blisko granicy z gminą Swarzędz. Fot. Gmina Kleszczewo.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *