Powstaną kolejne jadłodzielnie w Swarzędzu – będą dwa nowe punkty

Urząd Miasta i Gminy w Swarzędzu poinformował, że otrzymał dofinasowanie, dzięki któremu powstaną dwie, kolejne jadłodzielnie.

O otwarciu pierwszej jadłodzielni pisaliśmy w grudniu 2021 roku (zobacz tutaj). Okazuje się, że mieszkańcy Swarzędza bardzo polubili dzielenie się żywnością, a projekt okazał się sukcesem. Do kontenera, wyposażonego w lodówkę, zlokalizowanego przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Swarzędzu, trafia dużo żywności, która by mogła się zmarnować. Dzięki jadłodzielni, każdy potrzebujący może bezpłatnie skorzystać i poczęstować się pozostawionymi produktami.

Jak informuje UMiG, teraz powstaną dwie kolejne jadłodzielnie w Swarzędzu. Gmina bowiem dostała dofinasowanie ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Burmistrz Swarzędza Marian Szkudlarek podpisał 7 lipca umowę w dotyczącą pozyskania funduszy na stworzenie dwóch nowych jadłodzielni. Wysokość dofinansowania to niemal 43 tys. zł. Jest to kwota, która umożliwi organizację dwóch punktów dzielenia się żywnością. Pierwszy z nich powstanie na os. Mielżyńskiego, przy Szkole Podstawowej nr 5. Natomiast drugi zlokalizowany będzie w okolicach swarzędzkiego bazaru.

Na stronach UMiG przytaczany jest komentarz burmistrza Szkudlarka w tej sprawie: – Jestem przekonany, że te decyzję sprawią, iż znacznie mniej żywności będzie się marnowało, a osoby potrzebujące uzyskają dodatkowe wsparcie. Zapraszamy do korzystania z tej formy dzielenia się żywnością, której niektórzy mają czasem w nadmiarze, a niektórym brakuje…

Jak należy korzystać z jadłodzielni możemy przeczytać na stronie Ośrodka Pomocy Społecznej w Swarzędzu.

Działanie o nazwie „Swarzędzka jadłodzielnia” realizowane jest w ramach „Programu ograniczania marnotrawstwa i strat żywności w Wielkopolsce na lata 2021-2025″ i współfinansowane przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Powstaną kolejne jadłodzielnie w Swarzędzu
Powstaną kolejne jadłodzielnie w Swarzędzu – będą dwa nowe punkty. (Fot. UMiG)

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *