Jadłodzielnia w Swarzędzu już otwarta – po Świętach pełna smakołyków

Dobre wiadomości: 23 grudnia 2021 została otwarta Jadłodzielnia w Swarzędzu. Zaraz po Świętach wypełniła się pysznościami. Kontener, składający się witryny chłodniczej oraz regału na produkty spożywcze, stanął przy ul. Poznańskiej 25 (obok budynku Ośrodka Pomocy Społecznej w Swarzędzu).

Do Jadłodzielni każdy może przynieść jedzenie oraz częstować się nim bezpłatnie. W Jadłodzielni można zostawić produkty, których kupiło się za dużo i są w opakowaniu, produkty które przekroczyły datę minimalnej trwałości, ale nie przekroczyły terminu przydatności do spożycia, produkty zapakowane w pojemnikach z etykietą, a także własne wyroby z datą przygotowania i składem oraz nabiał. Nie wolno natomiast pozostawić w Jadłodzielni wyrobów alkoholowych, surowego mięsa, produktów z niepasteryzowanego mleka, potraw zawierających surowe jaja, produktów napoczętych, a także tych które przekroczyły termin przydatności do spożycia, mają oznaki popsucia oraz miały kontakt z odpadami spożywczymi lub komunalnymi.

Przedsięwzięcie pod nazwą „Swarzędzka Jadłodzielnia” realizowane jest w ramach „Programu ograniczania marnotrawstwa i strat żywności w Wielkopolsce na lata 2021-2025” i współfinansowane przez Samorząd Województwa Wielkopolsce. Więcej informacji na temat Swarzędzkiej Jadłodzielni znajduje się TUTAJ.

Jadłodzielnia w Swarzędzu jest już również otwarta na Facebooku – ma swój profil, na który warto zajrzeć.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Jadłodzielnia w Swarzędzu już otwarta

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *