Będzie autobus do Gruszczyna przez Zieliniec: nowa linia 416 od września

Jak informuje Radio Poznań już od września będzie działać nowa linia 416 – autobus pojedzie z przez Zieliniec do Gruszczyna. 

O alternatywę dla konieczności podróży Swarzędzką Komunikacją Autobusową od dłuższego czasu walczyli mieszkańcy Zielińca. Ta dzielnica Poznania, położona jest częściowo przy Gruszczynie i jej mieszkańcy, by dotrzeć do centrum miasta, musieli korzystać z połączeń realizowanych przez swarzędzkie autobusy. Poznańscy radni przychylili się do głosów mieszkańców i już niebawem zostanie utworzona nowa linia, która umożliwi poruszanie się „zielonymi” autobusami.

Nowa linia 416 kursować będzie od przystanku zlokalizowanego przy ulicy Warszawskiej w Poznaniu, przez stację kolejową Poznań Antoninek, Zieliniec i docelowo autobus pojedzie aż do Gruszczyna. Podróżni będą mogli korzystać z minibusów, a rozkład jazdy linii o długości dziewięciu kilometrów, ma byś dostosowany do godzin odjazdów pociągów z Antoninka.

W wypowiedzi dla Radia Poznań Tomasz Łapszewicz z Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu zauważa:

To wniosek mieszkańców rejonu ulicy Darniowej, to jest za Zielińcem, już przy samym Gruszczynie. Za leśniczówką jest jeszcze teren miejski, to są mieszkańcy Poznania, którzy są odsunięci bardzo daleko. W tej chwili jedyną możliwością było dla nich korzystanie z komunikacji gminy Swarzędz, bez możliwości dojazdu do centrum miasta.

W kosztach utrzymania nowej linii będzie partycypować również Swarzędz. Działanie linii przez ostatnie cztery miesiące roku będą kosztowały łącznie 260 tys. zł. Kwota, którą się dokłada Swarzędz to 29 tys. zł. Poznań natomiast wykłada na ten cel 231 tys. zł.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Będzie autobus do Gruszczyna przez Zieliniec
Będzie autobus do Gruszczyna przez Zieliniec: nowa linia 416 od września. (Fot. ZTM.)

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *