Bezpieczne dzieciaki w Wesołej Krainie: akcja w przedszkolu w Gortatowie

Bezpieczne dzieciaki w Wesołej Krainie: Przedszkole „Wesoła Kraina” w Gortatowie dba o to, aby dzieci od najmłodszych lat uczyły się jak zachowywać bezpieczeństwo w różnych miejscach i w różnych sytuacjach.

W związku z tym 28 września 2021 r. w przedszkolu odbyło się spotkanie „Bezpieczne Dzieciaki” przeprowadzone przez inspektora Urzędu Dozoru Technicznego w ramach Akademii UDT. W czasie tego spotkania dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie korzystać z ogólnodostępnych urządzeń technicznych takich jak: windy,  schody ruchome, place zabaw, wesołe miasteczka. Rzetelna wiedza i ciekawa forma spotkania (interaktywne zabawy przeplatane quizami) wzbudziły duże zainteresowanie wśród przedszkolaków.

W ramach idei dbania o zdrowie i bezpieczeństwo swoje i innych, niespodziewanie nasze przedszkole odwiedził ratownik medyczny – tata jednego z dzieci. Przedszkolaki mogły dokładnie obejrzeć ambulans i jego wyposażenie. Dzieci poznały numery alarmowe oraz dowiedziały się jak rozmawia się z operatorem numeru alarmowego. Ratownik powiedział, że jego praca jest trudna, ale satysfakcjonująca, gdyż codziennie ma możliwość uratowania komuś zdrowia lub życia.

Dzięki takim spotkaniom przedszkolaki łatwo przyswoiły sobie wiedzę na temat bezpiecznego korzystania ze sprzętów technicznych oraz nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości pozwolą im czuć się bezpiecznie.

Joanna Bodnar, Marta Pałgan, Kinga Prałat

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Bezpieczne dzieciaki w Wesołej Krainie
Bezpieczne dzieciaki w Wesołej Krainie: akcja w przedszkolu w Gortatowie

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *