Półfinał strefowego Pucharu Polski dla Lidera! Pucharowa przygoda trwa

Półfinał strefowego Pucharu Polski dla Lidera! Trwa pucharowa przygoda Lidera Swarzędz. Czarno-czerwoni pokonali już czwartego przeciwnika i dzięki 3:2 z WKS Owieczki zagrają w strefowym półfinale.

Najważniejszym celem Lidera na ten sezon jest awans do V ligi. Zespół jednak nie odpuszcza Pucharu Polski, w którym właśnie wyrównał swoje najlepsze dotąd osiągnięcie – zagra w półfinale strefy poznańskiej. W ostatnią środę rywalem była drużyna WKS Owieczki – rewelacja rozgrywek. Zespół z A klasy pokonywał dotąd rywale grających ligę lub nawet dwie wyżej. Było zatem pewne, że będzie celował w kolejne pucharowe zwycięstwo, tym bardziej na swoim boisku.

Obiekt w Owieczkach jest malowniczy, natomiast murawa pozostawia wiele do życzenia. Nie pozostało to bez wpływu na przebieg gry, ponieważ piłka potrafiła płatać figle obu stronom. Do tego przed pierwszym gwizdkiem obficie padało, choć tuż przed początkiem meczu wyszło słońce i przemoczeni na rozgrzewce piłkarze mogli suszyć swoje stroje intensywnym bieganiem. Bardziej przysłużyło się to Liderowi, który już w 9. minucie przeprowadził swoją firmową akcję z zagraniem Korcza z prawej strony pola karnego na środek tegoż pola, gdzie Skrodziuk mocnym uderzeniem otworzył wynik.

Gospodarze szybko odpowiedzieli wykorzystując zamieszanie w polu karnym. Jednak po pół godzinie gry Lider znów prowadził. Strzał Kaczmarka przeciął obrońca WKS-u i pokonał własnego golkipera. W drugiej połowie Lider przeważał, ale marnował liczne sytuacje. Gracze z Owieczek za to zamienili na gola ładne uderzenie z rzutu wolnego, które niefortunnie głową przedłużył kapitan Lidera. Czarno-czerwoni jednak nie czekali na karne i przeprowadzali kolejne akcje. Jedną z nich zakończyło zwycięskie trafienie – Korcz zagrał głową z okolic koła środkowego, a piłka dotarła do Pogorzelca, który po długim słupku pokonał bramkarza rywali.

Lider zatem wywalczył awans do półfinału Pucharu strefy poznańskiej. Tu rywalem będzie Grom Plewiska, trzeci już w tych rozgrywkach zespół z V ligi na drodze do finału. W drugim półfinale zagrają Przemysław Poznań i Huragan II Pobiedziska. Mecz Lider – Grom 27 października na swarzędzkim obiekcie. O godzinie pojedynku i dokładnym miejscu poinformujemy.

Puchar Polski, 1/4 finału strefy poznańskiej: WKS Owieczki – Lider Swarzędz 2:3 (1:2) Bramki: 0:1 Skrodziuk (9’), 1:1 Cieciura (16’), 1:2 samobójcza (30’), 2:2 samobójcza (80’), 2:3 Pogorzelec (83’) Lider: Strugalski, Zaborniak (Vogel), Owczarek, Górczewski, Zboralski (Pogorzelec), (k)Ciesielski,  Jędraszyk, Korcz, Marzec (Kowalewski), Skrodziuk (Gawroński), Kaczmarek; trener Maciej Rybicki

Adam Górczewski

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Półfinał strefowego Pucharu Polski
Półfinał strefowego Pucharu Polski dla Lidera! Pucharowa przygoda trwa

Półfinał strefowego Pucharu Polski

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *