Historyczny awans szczypiornistów Lidera Swarzędz – jest I Liga!

Jest Historyczny awans szczypiornistów Lidera! Do ostatniej kolejki II ligi piłkarzy ręcznych trwała walka między dwiema wielkopolskimi drużynami. Lider Swarzędz bronił się przed goniącym go Startem Konin, jednak swarzędzanie okazali się górą.

Prowadzący w tabeli UKS Lider miał zaledwie punkt przewagi nad Startem, który swój mecz rozegrał kilka godzin wcześniej. Na trzecim miejscu i 6 punktów za czarno-czerwonymi był ich ostatni ligowy rywal – Orlik Brzeg.

Przed meczem wszystko było jasne – Start Konin zdobył komplet punktów i trzeba było wygrać. I tak też się stało! Po ciężkim i wyrównanym boju swarzędzcy piłkarze ręczni pokonali Orlika 35:31! Mecz stał na bardzo wysokim poziomie – znakomite akcje w ataku i twarda gra obronna z obu stron skutkowała wieloma karami i aż 3 czerwonymi kartkami, a kilkubramkową przewagę udało się uzyskać dopiero w końcówce.

Bartosz Kuraś – kapitan drużyny: „Ciążyła na nas duża presja. Po meczu Konina wiedzieliśmy, że musimy wygrać niezależnie od stylu. Na szczęście, mimo iż ostatnie dwa mecze nie poszły po naszej myśli, to w tym najważniejszym i decydującym o wszystkim cały zespół spisał się znakomicie i to my możemy cieszyć się z pierwszego miejsca i historycznego awansu do I Ligi. Chciałbym w imieniu drużyny podziękować działaczom klubu i kibicom, którzy tak licznie i głośno dodawali nam sił w każdym spotkaniu, nie tylko w naszej hali, ale również i na wyjazdach – to było niesamowite! Mamy nadzieję, że w nowym sezonie Was nie zabraknie, a na trybunach będzie równie głośno!”

Najwięcej bramek w meczu zdobyli Filip Stachowiak (13) i Mateusz Napierała (8), którzy – odpowiednio – z 188 i 148 golami okazali się strzelcami nr 2 i 3 całych rozgrywek.

W tym niesamowitym sezonie szczypiorniści Lidera jak burza przeszli rundę jesienną, a zimą i wiosną zanotowali 6 zwycięstw i 2 porażki w rundzie mistrzowskiej.

Adam Górczewski

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Historyczny awans szczypiornistów Lidera
Historyczny awans szczypiornistów Lidera Swarzędz – jest I Liga!

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *