Będą dodatkowe przystanki autobusu 416 – zmiany od 14 listopada

Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu poinformował, że od 14 listopada będą uruchomione dodatkowe przystanki na trasie autobusu linii 416. 

Od 2 października, po długim oczekiwaniu, mieszkańcy gminy Swarzędz mogą korzystać z nowego połączenia autobusowego. Linia 416 łączy ulicę Warszawską w Poznaniu z Zielińcem i Gruszczynem. Minibusy kursują z pętli przy ulicy Mogileńskiej w Poznaniu przez ulicę Warszawską, a następnie przez Zieliniec (ulica Darniowa) do ronda przy ulicy Katarzyńskiej w Gruszczynie. W dni robocze w minibusy jeżdżą w godzinach od 6:00 do 19:00, co około 60 minut. Połączenie minibusowe obsługiwane jest przez MPK Poznań, ale gmina Swarzędz partycypuje w kosztach.

Od 14 listopada ZTM w Poznaniu wprowadza drobne zmiany w linii 416 – pojawiają się nowe przystanki:

  • Gruszczyn/Mechowska (w obu kierunkach) – na ul. Zielińskiej. Przystanek będzie miał status „na żądanie”, będzie się znajdował w  strefie taryfowej B;
  • Gruszczyn/Zielińska (tylko w kierunku do Poznania) – na ul. Zielińskiej przy posesji nr 20. Przystanek będzie miał status „na żądanie” i będzie się znajdował w  strefie taryfowej B;
  • Perkoza (w obu kierunkach) – na ul. Darniowej. Przystanek będzie miał status „na żądanie” i będzie się znajdował w strefie taryfowej A.

Wyżej wymienione przystanki można też zaobserwować na zaktualizowanym schemacie linii 416 przygotowanym przez ZTM. Mapkę w większej rozdzielczości można otworzyć klikając w link.

Będą dodatkowe przystanki autobusu 416
Będą dodatkowe przystanki autobusu 416 – zmiany od 14 listopada. Źródło: ZTM Poznań.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *