Pod wpływem spowodował kolizję i uciekał. Złapała go swarzędzka policja

Kierowca, który pod wpływem alkoholu spowodował kolizję, a następnie uciekał z miejsca zdarzenia został zatrzymany przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Swarzędzu.

Swarzędzcy policjanci 2 listopada 2023 roku otrzymali zawiadomienie, że w Gowarzewie, na sklepowym parkingu, doszło do kolizji. Sprawca kolizji chciał uniknąć konsekwencji i odjechał z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego w Swarzędzu otrzymali informację o marce i kolorze pojazdu. Natychmiast ruszyli w pościg. Bardzo szybko udało się im namierzyć poszukiwany samochód. Policjanci zatrzymali pojazd do kontroli w Siekierkach Wielkich.

Zaraz po zatrzymaniu policjanci nie mieli żadnych wątpliwości. Unosząca się woń alkoholu od zatrzymanego kierowcy wymagała tylko formalnego potwierdzenia. Po przeprowadzonym badaniu okazało się, że mężczyzna miał niemal 2,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci niezwłocznie zatrzymali prawo jazdy 46-letniego mężczyzny oraz doprowadzili go do komisariatu policji.

Policjanci zaznaczają, że jazda samochodem pod wpływem alkoholu może nieść poważne konsekwencje prawne, ale może też prowadzić do tragicznych w skutkach wypadków. Zatrzymany na szczęście spowodował tylko kolizję, ale poruszając się po drogach znacznie zagrażał bezpieczeństwu innych uczestników ruchu. Teraz spotkają go surowe konsekwencje, gdyż prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu, a do tego spowodowanie kolizji, jest poważnym naruszeniem prawa.

Więcej aktualności ze Swarzędza i okolic znajdziecie TUTAJ.

Pod wpływem spowodował kolizję i uciekał
Pod wpływem spowodował kolizję i uciekał. Złapała go swarzędzka policja. Fot. ilustr.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *