Synoptis Industrial działa u nas już 5 lat

Pięć lat temu, 5 grudnia 2014 r., NEUCA otworzyła w Swarzędzu spółkę Synoptis Industrial – zakład którego główną działalnością miał być import, pakowanie i przepakowywanie leków oraz innych preparatów sprzedawanych w aptekach. Wówczas w firmie pracowało kilka osób. Dziś firma zatrudnia 65 osób na stałe, w większości – kobiety.

Synoptis Industrial to firma działająca w naszym regionie już 5 lat. Swój sukces – jak podkreśla Tomasz Nawrocki, Dyrektor Operacyjny i Prezes Synoptis Indusitrial Sp. z o.o. – zawdzięcza przede wszystkim swoim pracownikom.

Rozwój importu

Synoptis Industrial obecnie skupia się na rozwoju usługi importu produktów farmaceutycznych, wspiera klientów też serwisem – oferuje pakowanie, badania kontroli jakości, certyfikację QP oraz transport. Aktualnie firma importuj głównie z Indii oraz z Turcji. Firma pozyskała klienta z Japonii, pracuje także nad kontraktami z klientami z Kanady i Izraela. Produkty importowane przez Synoptis Industrial trafiają  do całej Unii Europejskiej.

Nowe miejsca pracy

Inwestycja w Swarzędzu przełożyła się na powstanie nowych miejsc pracy. Dziś zespół tworzy 65 stałych pracowników. W Synoptis Industrial pracują zarówno osoby z bogatym doświadczeniem w różnych branżach, ale i takie, dla których Synoptis Industrial to pierwsza praca po programie stażowym.

– Kluczem do sukcesu Synoptis Industrial był i jest zespół, którzy tworzą ludzie ambitni, otwarci na zmiany i nastawieni na rozwój – tłumaczy Tomasz Nawrocki. – Nasz zespół cechuje jedna fundamentalna zasada – otwartość w dyskusji. Nazywamy siebie „zespołem SI –  na tak”. Wiele inicjatyw i zmian wdrożyliśmy po dyskusjach i sporach w zespole. Na przestrzeni pięciu lat naszej działalności nie brakowało trudnych momentów, zaczynaliśmy jako startup, więc nasza dzisiejsza pozycja sprawia, że czujemy ogromną satysfakcję z wykonanej pracy.

Praca nie tylko dla kobiet

– W związku z tym, że praca na pakowni wymaga manualnej sprawności, a także dbałości o szczegóły, pracuje u nas bardzo dużo pań – mówi Tomasz Nawrocki, Dyrektor Operacyjny i Prezes Synoptis Indsutrial Sp. o.o., należącej do  Grupy Neuca. – Panów zatrudniamy w magazynie oraz jako operatorów maszyn.

Firma zatrudnia dziś na stale 65 osób i nadal szuka pracowników – aktualnie do zespołu operacyjnego i specjalistycznego. – Pracują u nas i młodzi pracownicy, jak i osoby po 50 r. ż . Nie preferujemy żadnej grupy wiekowej, siłą naszych zespołów jest ich różnorodność – podkreśla Tomasz Nawrocki.

Synoptis Industrial

Aktualnie Synoptis Industrial działa w trzech lokalizacjach – w Swarzędzu, Ołtarzewie oraz Warszawie, ale to Swarzędz pozostaje centrum pakowania. Pozostałe lokacje to magazyny importowe o łącznej powierzchni ponad 8500m2.

Tylko w 2018 r. Synoptis Industrial zaimportował do EU 6,5 mln opakowań dodatkowo zapakował 5,1 mln opakowań leków i preparatów aptecznych, a ten rok planujemy zakończyć z wynikiem ponad 13 mln zaimportowanych opakowań i  6 mln zapakowanych opakowań leków.

Coraz odważniej wchodzimy w rynek usług na potrzeby badań klinicznych. Logistykę produktów do badań prowadzimy z magazynu w Ołtarzewie a pakowanie w Swarzędzu – mówi Tomasz Nawrocki, Dyrektor Operacyjny i Prezes Synoptis Indsutrial Sp. o.o., należącej do  Grupy Neuca.

SYNOPTIS INDUSTRIAL W LICZBACH

– 3 lokalizacje – Swarzędz, Oltarzew i Warszawa

– magazyny importowe o łącznej powierzchni ponad 8500 m2

– 5,1 mln opakowań leków zapakowano w firmie w 2018 r. (linia pakująca – 2,7 mln, pakowanie ręczne – 2,4 mln)

– W 2019 r. Synoptis Industrial zapakuje 6 tysięcy opakowań

– 65 stałych pracowników  po 5 latach działalności

Synoptis Industrial jest częścią Grupy Neuca, lidera w hurtowej dystrybucji leków. W całym kraju Neuca zatrudnia ponad 4 000 osób, w naszym regionie posiada centrum logistyczne w Gądkach, pakownię w Swarzędzu i agencję reklamową Nekk w Poznaniu.

Tomasz Nawrocki – magister farmacji, specjalista ds. farmacji przesyłowej. Członek  APICS (The Association for Supply Chain Management); w 2018 uzyskał prestiżową certyfikację CPIM (Certified in Production and Inventory Management). Doświadczenie zawodowe budował w firmach Biorfarm i GlaxoSmithKline Pharmaceutiucals wspierając technologię wytwarzania leków oraz transfery produkcyjne. Od 2014 roku związany z Grupą Neuca, gdzie pełni rolę Dyrektora Operacyjnego Synoptis Industrial Sp. z o.o.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *