MapParty 2 czyli drugie warsztaty OpenStreetMap w Jasinie

W piątek, 1 grudnia 2023, o godzinie 17:00, w Świetlicy Wiejskiej w Jasinie odbędzie się MapParty 2, czyli drugie warsztaty Stowarzyszenia OpenStreetMap Polska pt. “Udoskonalaj przestrzeń wokół siebie także wirtualnie – zdobądź umiejętności i współtwórz najdokładniejsze mapy na świecie – OpenStreetMap – 2 edycja”.

Jeżeli zauważasz niedoskonałości w swojej nawigacji, brak aktualnych informacji o remontach, a może po prostu mapy nie odzwierciedlają rzeczywistości, to te warsztaty są właśnie dla Ciebie. Znasz najlepiej swoją okolicę, dzięki czemu to ty możesz zostać edytorem map i pomóc innym użytkownikom. Dzięki warsztatom zdobędziesz wiedzę i umiejętności jak to zrobić.

Podczas 2 edycji warsztatów uczestnicy skupią się na ujawnianiu i aktualizowaniu danych AED, a także usprawnień dla pieszych w tym dla osób z niepełnosprawnościami.

Udział w warsztatach jest bezpłatny, ze względów organizacyjnych wymagane są zapisy: Jacek Bura, tel. 504 512 779 – SMS lub telefonicznie.

Warsztaty opierają się na ogólnoświatowym projekcie OpenStreetMap, który zrzesza ponad 10 mln użytkowników. Codziennie każdy z nich dodaje i edytuje elementy tworzące mapę całego globu. Otwartość projektu i społeczne zaangażowanie użytkowników czyni je najdokładniejszymi na świecie, dlatego m.in. producenci nawigacji coraz częściej opierają swoje urządzenia o mapy OSM. W Polsce swoją nawigację udostępnia Yanosik, który patronuje wydarzenie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz Marian Szkudlarek.

Jacek Bura
członek Stowarzyszenia OpenStreetMap Polska

Przypominamy, że pierwsze warsztaty odbyły się w tym roku. 28 lutego, w Świetlicy Wiejskiej w Jasinie zebrało się kilkanaście osób w tym z Bogucina, Garb, Gruszczyna, Zalasewa, Rabowic czy Paczkowa, aby wspólnie popracować nad mapą gminy Swarzędz.

Więcej aktualności ze Swarzędza i okolic znajdziecie TUTAJ.

MapParty 2 czyli drugie warsztaty OpenStreetMap
MapParty 2 czyli drugie warsztaty OpenStreetMap w Jasinie

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *