Burmistrz zdecydował: przedszkola i żłobki w Swarzędzu będą zamknięte

Burmistrz Swarzędza, Marian Szkudlarek, w oficjalnym komunikacie poinformował, że w pierwszym tygodniu po majówce żłobki i przedszkola będą zamknięte.

Premier M. Morawiecki zapowiedział, że od 6 maja, przedszkola i żłobki mogą być otwarte (pisaliśmy o tym wczoraj – kliknij by przeczytać). Decyzja miała należeć do władz lokalnych. Miasto Poznań już wczoraj deklarowało, że nie zamierza otwierać tego typu placówek.

Podobną decyzję podjęły władze Swarzędza. Burmistrz M. Szkudlarek zaznaczył, że żłobki i przedszkola w tygodniu po weekendzie majowym na pewno nie zostaną otwarte. Jak podkreślił, otwarcie wymaga wielu przygotowań i zmian, by zminimalizować ryzyko dla dzieci i personelu.

Decyzję o tym, czy dana placówka wznowi działalność, podejmuje organ prowadzący. W przypadku podlegających Ministerstwu Edukacji Narodowej przedszkoli to w zdecydowanej większości samorządy, bo to one prowadzą te placówki. A zatem o otwarciu prywatnych placówek decyduje właściciel.

W naszym odczuciu to bardzo odpowiedzialna decyzja swarzędzkich władz. Zwłaszcza, że czasu na ewentualne przygotowanie placówek opieki dla najmłodszych mieszkańców gminy byłoby bardzo mało.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

3 thoughts on “Burmistrz zdecydował: przedszkola i żłobki w Swarzędzu będą zamknięte

 • 30 kwietnia 2020 at 19:18
  Permalink

  Prywatne żłobki mają być czynne,,, w Swarzędzu,, ciekawe to nasze prawo

  Reply
 • 30 kwietnia 2020 at 13:51
  Permalink

  Czy ta decyzja dotyczy również Żłobków Prywatnych? W naszym Pani Dyr. twierdzi, ze to ona decyduje? Czy czesne będą pobierane już od 6 maja nawet jeżeli żłobek będzie nieczynny kilka dni?

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *